Jak się mają inwestycje drogowe w Gminie Wielgomłyny? Zaglądamy na remontowane drogi

  • 27.09.2021, 17:00
  • Redakcja lokalna.news
22092021-inwestycje-drogowe-wielgomlyny-dyktynska
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Wielgomłyny dokłada licznych starań, aby pozyskiwać pieniądze na remonty i budowy dróg. Inwestycji drogowych wykonywanych na terenie gminy jest całkiem dużo. Kilka z nich jest już zakończonych, cześć jest w trakcie realizacji. Oczywiście w planach jest realizacja kolejnych.

  Wszyscy wiemy, jak ważne są inwestycje drogowe dla gmin i miast, a zwłaszcza dla ich mieszkańców. Dobre drogi to bezpieczeństwo i lepszy komfort z ich korzystania. Niestety specyfika inwestycji drogowych jest taka, że ciągle znajdują się nowe i nowe inwestycje, z którymi należy się uporać. Nie sztuką jest wykonywać inwestycje drogowe, mając pokaźny budżet. Sztuką jest wykonywać je, mając właśnie ograniczony budżet. Jednak dla chcącego nic trudnego. Wystarczy poszukać pieniędzy na te inwestycje. A jak ta sytuacja wygląda w Gminie Wielgomłyny?

  Sezon inwestycyjny w pełni, pogoda jest jeszcze na tyle dobra, że można wykonywać różnego rodzaju inwestycje, np. te drogowe. Czy Gmina Wielgomłyny prowadzi jakieś inwestycje drogowe?

  Tak, cały czas realizujemy zadania związane z przebudową bądź remontami dróg. Dwie inwestycje zostały zakończone, jedna w całości ze środków Funduszu Inwestycji Lokalnych, mowa tutaj o remoncie ul. Ogrodowej w Wielgomłynach. Inwestycja ta została zakończona w czerwcu. Ponadto droga wewnętrzna ze środków z Urzędu Marszałkowskiego w ramach dofinansowania Dróg do Gruntów Rolnych. Ta inwestycja w Niedośpielinie również została zakończona.

  W tej chwili jesteśmy w trakcie przebudowy drogi w miejscowości Krzętów, jest to ul. Dolna, odcinek powyżej 1 km z obustronnym chodnikiem. Środki pozyskano w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 70%. Wartość całej inwestycji wynosi powyżej 1 300 000 zł. Inwestycja ta zostanie zakończona w połowie października – mówi Bogumiła Dyktyńska, Wójt Gminy Wielgomłyny.

Jak ważne są tego typu inwestycje dla gminy?

  Bardzo ważne, ponieważ sięgamy po środki zewnętrzne. Udaje nam się pozyskiwać za każdym razem dofinansowanie i jest to dla nas jedyne wyjście z sytuacji w kontekście tego, że gmina nie posiada własnych środków na realizację całości inwestycji – podkreśla Bogumiła Dyktyńska, Wójt Gminy Wielgomłyny.

  Powiedziała Pani Wójt o drogach, które są już zrealizowane bądź w trakcie realizacji. Czy są zatem plany na realizację następnych dróg? Jeśli tak, to gdzie?

  Oczywiście kontynuujemy planowanie inwestycji i w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, złożyliśmy dwa wnioski na budowę i remont dróg Wielgomłyny – Zalesie i w miejscowości Wola Kuźniewska – dodaje Bogumiła Dyktyńska, Wójt Gminy Wielgomłyny.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe