Dofinansowanie MDK Radomsko z programu „Patriotyzm Jutra”

  • 03.08.2021, 09:03
  • Redakcja lokalna.news
27072021-mdk-dofinansowanie-dabrowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ponad 1000 nadesłanych zgłoszeń, 112 dofinansowań, z czego 2 projekty z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

  Miejski Dom Kultury w Radomsku otrzymał pokaźne dofinansowanie z programu „Patriotyzm Jutra” Jakiej wysokości jest to dofinansowanie?

  Jest to program „Patriotyzm Jutra”. Muzeum Historii Polski, po raz 13. doceniło nasze projekty. Tym razem cieszy nas to o tyle, że w tym bardzo trudnym roku złożono 1000 projektów, 112 dostało dofinansowanie w tym 2 Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

  W tym miejscu muszę pochwalić dwie moje koleżanki, czyli Martę Renik i Magdę Bladą, bo to one pilotują te dwa programy. Pierwszy program to „Kamienice, widzowie przeszłości”, jest to program, który pozwoli nam pokazać niemych świadków historii Radomska, czyli będzie to wędrówka przez historię radomszczańskich kamienic. Drugi projekt nosi tytuł „Ziemia Obiecana”. W tym programie powędrujemy do jednego z najbardziej znanych i najstarszych zakładów w Radomsku, Thonet – Mundus, dzisiaj Fameg. Przewędrujemy również przez dzielnice Radomska, ze szczególnym uwzględnieniem Kowalowca. O szczegółach będziemy mówić za jakiś czas, będą warsztaty, spotkania, projekcje multimedialne. Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, sierpień, wrzesień to jest moment, kiedy te projekty będą realizowane.

  „Kamienice świadkowie historii” to jest 9 000  zł, natomiast Ziemia obiecana do 40 000 zł, dlatego jest to duże wyróżnienie – mówi Jolanta Dąbrowska, Kierownik Działu Edukacji Artystycznej i Organizacji Imprez MDK Radomsko.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe