Skwer przy ul. Piastowskiej już tętni życiem, kolorem i elegancją. (Radomsko)

  • 22.07.2021, 08:17
  • Redakcja lokalna.news
21072021-skwer-piastowska-ferenc-stelmach.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Skwer przy ul. Piastowskiej w Radomsku oficjalnie już został oddany mieszkańcom Radomska. Inwestycja była realizowana we współpracy Miasta i prywatnej spółki.

   Skwer przy ul. Piastowskiej w Radomsku jest już oficjalnie oddany do użytku radomszczan. Wczoraj (21.07.2021) władze miasta i prezes spółki, która współfinansowała budowę uczestniczyli w oficjalnym przekazaniu skweru, do dyspozycji mieszkańców Radomska.

  Nowo wybudowany skwer cieszy oczy mieszkańców przestrzenią pełną zieleni, ławek gdzie można odpocząć, oryginalnej fontanny, kolorowych latarni w ciekawym kształcie. Dla najmłodszych mieszkańców czeka plac zabaw.

  Dzisiaj miejsce cieszy mieszkańców, lecz do niedawna był pustym nieużywanym ternem.

   Do tej pory skwer i te parkingi z tyłu były zapomniane. Często były tam wyboje, błoto, brak dojazdu. Udało nam się stworzyć przestrzeń bardzo ładną i przyjazną. Z jednej strony parking i dojazd do apteki, co jest bardzo ważne, bo dzięki temu wszystkie lokale, które się tu znajdują, mogą lepiej funkcjonować. Z drugiej strony, to była pierwsza część inwestycji, którą chcieliśmy zrealizować i ta inwestycja byłą w połowie finansowana przez Miasto i w połowie przez spółkę.

  Cała inwestycja kosztowała około 600 000 zł – mówi Prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

  Zarówno Prezydent Miasta, jak i prezes firmy For Ap Robert Stelmach, podkreślali, jak dobrze układała się wspólna współpraca przy tej inwestycji.

  Miasto Radomsko ma świetnych włodarzy. Jest to dla nas pewnego rodzaju zaskoczenie, że my udając się tak „z ulicy”, z prośbą o to, aby zaprojektować to otoczenie wokół budynku, który kupiliśmy, że udało nam się zrealizować wspólnie inwestycje. Udało nam się stworzyć unikatową usługę, można powiedzieć, że nawet na skalę Polski, ponieważ Aptek Drive jest bardzo mało w Polsce, a Radomsko już taką aptekę ma. Wszystko dzięki temu, że udało nam się stworzyć partnerstwo publiczno-prywatne i udało się część tego parkingu tak zaprojektować, żeby można było zorganizować ten podjazd pod aptekę – mówi i  prezes firmy For Ap Robert Stelmach.

   Skwer został wyposażony m.in. kolorowe latarnie o oryginalnym kształcie, huśtawki, zjeżdżalnie, bębny, bujaki na sprężynach, ławeczki. Nie zapomniano również o nasadzeniach - kwiatach, małych krzewach i drzewach. O bezpieczeństwo użytkowników skweru dbać będzie monitoring. Wcześniej w pobliżu skweru powstał parking z 60 miejscami postojowymi oraz niezbędną infrastrukturą.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe