Jak przebiega realizacja inwestycji drogowych w Kobiela Wielkich?

  • 15.07.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
14072021-kobiele-wielkie-drogi-starostecki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Gminie Kobiele Wielkie prowadzonych jest kilka inwestycji drogowych. Obecnie realizowane są 4 odcinki dróg, dwa w miejskości Kobiele Wielkie, jeden w Posadówce i jeden w Kobielach Małych.

   Drogi to bezpieczeństwo i estetyka wszystkich gmin. Jak wygląda realizacja inwestycji drogowych w Gminie Kobiele Wielkie?

   Obecnie realizujemy 4 odcinki dróg. Dwa odcinki znajdują się w miejscowości Kobiele Wielkie, jeden odcinek w miejscowości Posadówka i jeden w miejscowości Kobiele Małe.

   W Kobielach Wielkich jest to jeden odcinek o długości ponad 300 metrów, drugi o długości 700 metrów. Koszt tych dwóch odcinków wynosi około 230 000 zł. W miejscowości Posadówka realizowany odcinek ma prawie 1 km, a koszt realizacji wynosi 250 000 zł, natomiast w miejscowości Kobiele Małe realizowany odcinek ma również około 1 km i jest to koszt 300 000 zł – mówi Paweł Starostecki, Urząd Gminy Kobiele Wielkie.

Czy inwestycje są już zakończone, czy w dalszym ciągu realizowane?

   Inwestycje są jeszcze w trakcje realizacji, jeszcze nie podpisywaliśmy protokołów odbioru, chodzi tutaj o protokoły w Kobielach Wielkich, w Kobielach Małych jest w trakcje realizacji, natomiast w Posadówce wykonawca jeszcze nie przestąpił do realizacji – mówi nam Paweł Starostecki, Urząd Gminy Kobiele Wielkie.

Czy w planach są jeszcze jakieś inwestycje drogowe na ten rok?

   Planujemy jeszcze budowę chodnika w miejscowości Kobiele Małe na odcinku 250 metrów oraz, jeżeli finanse pozwolą, realizacja odcinka nowo wybudowanej drogi w miejscowości Orzechówek. Jest to odcinek około 400 metrów – dodaje Paweł Starostecki, Urząd Gminy Kobiele Wielkie.

Jak ważna jest dla gminny realizacja takich inwestycji?

   Dobre drogi, to lepsze bezpieczeństwo, lepszy komfort podróżowania oraz ogólna estetyka miejscowości, czy całej gminy. Wójt oraz cała Rada, kładą mocny nacisk na realizację takich inwestycji. Myślę, że w ostatnich latach, tych dróg poprawiliśmy dosyć dużo - podkreśla Paweł Starostecki, Urząd Gminy Kobiele Wielkie.

 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe