Zatrzymany Tomasz T. przyznał się do zabójstwa

  • 14.07.2021, 16:34 (aktualizacja 14.07.2021, 17:22)
  • Redakcja lokalna.news
14072021-zatrzymany-off.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Poszukiwany listem gończym Tomasz T podejrzany o zabójstwo został zatrzymany. W trakcje przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów twierdząc, że nie chciał zabić Eweliny P.

   Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie w toku postępowania w sprawie pozbawienia życia Eweliny P., której zwłoki ujawniono w mieszkaniu jednego z bloków w Bełchatowie w dniu 3 lipca 2021 roku, na podstawie poczynionych ustaleń wytypowała jako sprawcę tego czynu konkubenta pokrzywdzonej Tomasza T. W związku z ukrywaniem się przez podejrzanego przed organami ścigania wdrożono poszukiwania na podstawie listu gończego. W wyniku szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej, Tomasz T. został zatrzymany w dniu 12 lipca 2021 roku przez funkcjonariuszy Policji na terenie powiatu pajęczańskiego. W dniu 13 lipca 2021 roku wykonano czynności procesowe z podejrzanym w postaci ogłoszenia mu zarzutu o to, że w okresie pomiędzy 1 lipca, a 3 lipca 2021 roku, w mieszkaniu jednego z bloków w Bełchatowie, woj. łódzkiego działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Eweliny P. zadał jej cios narzędziem ostrokrawędzistym w okolicę szyi, powodując u niej ranę kłutą, które to obrażenia skutkowały zgonem pokrzywdzonej, tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Tomasz T. przyznał się do popełnienia zarzuconego czynu i złożył obszerne wyjaśnienia, wskazując w nich, że nie chciał pozbawić swojej konkubiny życia. Sąd Rejonowy w Bełchatowie przedłużył wobec podejrzanego stosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres do 3 miesięcy. Postępowanie jest w toku - czytamy w komunikacie prasowym podanym  przez Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe