Ile inwestycji drogowych na ten rok zaplanowano w Gminie Lgota Wielka?

  • 13.07.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
08072021-lgota-wielka-drogi-kotlewski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Lgota Wielka na ten rok zaplanowanych ma aż 7 inwestycji drogowych. Gmina stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo mieszkańców gminy, poruszających się drogami

   Bardzo ważne dla każdej gminy są inwestycje drogowe. Każdego dnia, po tych drogach poruszają się mieszkańcy, dlatego ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo, ale też komfort poruszania się po tych drogach. Czy w Gminie Lgota Wielka realizowane są inwestycje drogowe?

   W tym roku mamy około 7 inwestycji drogowych, są to odcinki dłuższe i krótsze. Dlaczego sobie na to pozwalamy? Pozwalamy sobie dzięki naszemu sąsiadowi, Gminie Kleszczów, która wsparła nas już po raz drugi kwotą 1 300 000 zł. W związku z tym, mamy dosyć duże środki na zadania gminne w zeszłym roku, w obecnym i prawdopodobnie w przyszłym, chociaż zawsze sąsiedni nas wspierali pewnymi kwotami, za co bardzo dziękujemy. Są również wsparcia od pana Wojewody, z Urzędu Marszałkowskiego.

   W tej chwili przygotowujemy się do drogi, tzw. dojazdowej do pól, gdzie składaliśmy wniosek do Urzędu Marszałkowskiego. Jest tam kwota ponad 1 000 000 zł. Na tę chwilę otrzymaliśmy dofinansowanie 184 000 zł i będziemy chcieli to w tym roku wykonać. Wykonaliśmy już 3 mniejsze odcinki i jeszcze mamy 4 następne do wykonania, jesteśmy na etapie przygotowania przetargów – mówi Jerzy Kotlewski, Wójt Gminy Lgota Wielka.

Ile łącznie wyniesie koszt realizacji inwestycji drogowych?

   Łącznie na inwestycje dla gminy mamy ponad 10 000 000 zł, co jest bardzo dużo, ponieważ jest w to włączona fotowoltaika dla mieszkańców. Gdybyśmy policzyli wszystkie drogi, to z pewnością dojdziemy do kwoty 3 000 000 zł – mówi nam Jerzy Kotlewski, Wójt Gminy Lgota Wielka.

Jak ważne jest dla gminy, aby drogi były w dobrym stanie?

   Wszystkie zadania są bardzo ważne. Wiemy przecież, że droga to jest bezpieczeństwo, to podstawa, już nie mówię tutaj o wyglądzie gminy, chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo poruszania się po drogach. Wymijanie każdej wyrwy grozi niebezpieczeństwem, a kiedy drogi są zadbane, wygląda to pięknie, schludnie i ludzie są zadowoleni. Wiemy, że dogi się psują, dlatego mam nadzieję, że zdążymy je wszystkie naprawiać – dodaje Jerzy Kotlewski, Wójt Gminy Lgota Wielka.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe