Koncerty, kolonie, warsztaty i wiele więcej. Tak wygląda oferta wakacyjna GOK-u w Kleszczowie.

  • 12.07.2021, 10:00
  • Redakcja lokalna.news
09072021-gok-kleszczow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie przygotował niezwykle bogatą ofertę wakacyjną. Przewidziane są koncerty z czołowymi polskimi artystami, liczne warsztaty, kolonie, wyjazdy. Kleszczów pomyślał nawet o seniorach i dla nich również przygotował wakacyjną ofertę.

   Mamy już upragnione wakacje, upragnione zwłaszcza przez dzieci, które zawsze czekają na wakacje. Co zatem dzieje się na terenie Kleszczowa, z jakich atrakcji mogą skorzystać najmłodsi mieszkańcy Kleszczowa?

  Szczególnie widać w tym roku, jak są wytęsknione, wyczekane i wymarzone te wakacje. Mamy naprawdę bardzo wyjątkową frekwencję, bardzo liczną. Niestety przepisy kowidowe narzucają na nas rygor, którego oczywiście musimy się trzymać i którego przestrzegamy, ale być może będzie to zaskakująca ilość. Przewidzieliśmy ofertę na najbliższe dwa miesiące, czyli lipiec i sierpień dla ponad 2000 odbiorców.

  Gminny Ośrodek Kultury posiada w swoich strukturach 10 placówek kultury, są to świetlice. I tak też w lipcu rozpoczęliśmy działania na naszych świetlicach, akcją „Nasze świetlice i okolice”. Z tej oferty mogą skorzystać dzieci w latach 1-3, mogą skorzystać z zajęć świetlicowych, 5-godzinnych. Są to zabawy, rękodzieło, jest to naprawdę bardzo bogaty i piękny program. Kończymy pierwszy tydzień tych zajęć. Wydaje mi się, że uśmiech tych dzieci mówi sam za siebie. W tej akcji ponad 100 osób będzie objętych naszymi działaniami. W tym tygodniu były to świetlice w Kleszczowie, Wolicy i Antoniówce. W kolejnym tygodniu przewidzieliśmy nasze 3 świetlice w innych miejscowościach. Będzie to Łękińsko, Żłobnica i Łuszczanowice. Następny tydzień, następne świetlice, bo jak Państwu wspomniałam mamy 10 świetlic, w 10 sołectwach Gminy Kleszczów.

  Kolejną propozycją będą półkolonie, które zorganizujemy w sierpniu, listę mamy również wypełnioną, chętnymi osobami. Podejmiemy tutaj grupę około 100 osób, naszych dzieci, z terenu gminy Kleszczów.

   Do naszej ofert włożyliśmy również, w rygorze sanitarnym, koncerty. Są to wyjątkowe spotkania pt. „Młodzieżowe granie, muzyka i działanie” i tutaj mamy ofertę dla naszej młodzieży. 2 koncerty już się odbyły, był to koncert Marie, jak również Michała Szczygła.

   Oczywiście wakacyjną ofertą obejmujemy wszystkie roczniki, jeżeli chodzi o dzieci i młodzież z terenu Gminy Kleszczów. Przewidujemy dla nich każdego roku wycieczki. Mamy zorganizowana wycieczkę dla grypy przedszkolaków z rodzicami dla klas 1-3, dla klas 4-8, jak również dla młodzieży szkół średnich  studentów. Jak co roku, objętych wycieczkami zostanie ponad 300 osób – mówi Sławomira Mrozowicz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kleszczowie.

   Kleszczów w swojej ofercie nie zapomniał również o seniorach, którzy również mogą kreatywnie spędzać czas wakacji.

   Organizujemy dodatkowo zajęcia dla seniorów, dla grypy starszej, ponieważ w okresie roku, nie było możliwości przeprowadzenia zajęć, z których korzystają. Są to zajęcia z rysunku i malarstwa, zajęcia z ceramiki artystycznej z tkactwa, także oprócz tych zajęć wakacyjnych organizowanych dla młodzieży i dla dzieci w poniedziałki i środy prowadzimy zajęcia dla tej grypy starszej – mówi Anna Kil, Kierownik Działu Animacji Kultury.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe