Miasto uruchamia bezpłatne kursy emzetek na Wawrzkowiznę

  • 08.07.2021, 12:00 (aktualizacja 08.07.2021, 16:18)
  • Redakcja lokalna.news
06072021-mzk-kursy-wawrzkowizna-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miasto uruchamia bezpłatne kursy emzetek na Wawrzkowiznę. Dzięki temu będzie można łatwiej dostać się nad zbiornik wodny, nieprzejmujac się korkami i brakiem miejsca parkingowego.

   Jak co roku Miasto Bełchatów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy chcieliby się w te wakacje jakoś zrelaksować nad zbiornikiem wodnym. Dlatego właśnie zostały uruchomiane dodatkowe kursy autobusów MZK na Wawrzkowiznę.

   Jak co roku uruchamiana jest specjalna linia emzetek do ośrodka Wawrzkowizna. Ona swój kurs rozpoczyna na osiedlu Binków. Jedzie praktycznie przez większość miasta w każdy weekend w sobotę, niedzielę oraz święta, zaplanowane są po 3 kursy w każdą stronę. Od godziny 11 można wyjechać a o godzinie 18, ostatnim kursem można, nieodpłatnie, bo przypomnę, że komunikacja miejska w Bełchatowie jest nieodpłatna wrócić do miasta.

  Ośrodek Wawrzkowizna jest najbliżej położonym ośrodkiem w stosunku do Bełchatowa. Mieszańcy bardzo chętnie spędzają tam wolny czas, a te weekendowe nieodpłatne wyjazdy również pozwalają, chociażby na to, żeby uniknąć problem z zaparkowaniem samochodu przy tym ośrodku i uniknięcia korków – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

   Na czas wakacji MZK tradycyjnie wprowadza letni rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Będzie on obowiązywać od 1 lipca do 31 sierpnia. Zgodnie z nim część kursów zostanie zawieszona, inne zaś pozostaną bez zmian. Poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram, który dostępny jest także na stronie miejskiego przewoźnika mzk.belchatow.pl.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe