Kamieńsk cykliczne organizuje pomoc żywnościową dla najbardziej potrzebujących

  • 07.07.2021, 17:00
  • Redakcja lokalna.news
28062021-kamiensk-zywnosc-pawelec.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

   Kamieńsk cyklicznie organizuje pomoc żywnościową dla najbardziej potrzebujących. Ile rodzin korzysta z takiej pomocy?

   W tej chwili korzysta 96  rodzin. Jest to około 186 osób. Pomoc jest cykliczna. Trwa od września, praktycznie co miesiąc ją organizujemy, w zależności od tego, jakie są środki i możliwości magazynu głównego, ale co miesiąc jest dostarczana żywność, nasi podopieczni przychodzą i sobie odbierają.

   Jeśli chodzi o produkty, są to głównie produkty spożywcze wszystko, co można wykorzystać do ewentualnego później przetworzenia np. mleko, cukier, olej, konserwy, groszek, buraczki, powidła, były nawet pieczone jabłka, makaron, ryż, kasza. Tego typu produkty są regularnie dowożone i one są w różnych ilościach nadawane.

  Jeśli chodzi o okres pandemii i przeprowadzanie tej akcji, to poradziliśmy sobie. Zwyczajnie poprosiliśmy podopiecznych, aby przychodzili w konkretnych godzinach, czyli aby przychodzili co 10 minut i w ten sposób zachowaliśmy wszystkie wymogi sanitarne. Mieliśmy też środki dezynfekujące, do dezynfekcji pomieszczeń, klamek itp. Daliśmy sobie radę – mówi Jacek Pawelec, Miejski Ośrodek Pomoc Społecznej w Kamieńsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe