Zbliża się Dzień Patrona Miasta Bełchatów – św. Jana Pawła II

  • 18.06.2021, 07:51
  • Redakcja lokalna.news
17062021-dzien-patrona-belchatow-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak co roku w czerwcu, obchodzony będzie Dzień Patrona Miasta Bełchatów – św. Jana Pawła II. Tegoroczny dzień wypada już w najbliższą niedzielę 20 czerwca.

   W najbliższą niedzielę wypada Dzień Patrona Miasta Bełchatów. Co będzie się działo w mieście tego dnia?

   Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej i za zgodą Archidiecezji Łódzkiej, każda 3 niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Patrona, patronem Bełchatowa jest oczywiście Jan Paweł II. W 2004 roku ten wielki Polak został honorowym Obywatelem Bełchatowa, a od 2012 jest patronem właśnie naszego miasta.

  Tegoroczne uroczystości, to przede wszystkim nabożeństwo, które zaplanowano, na godzinę 12 ogrodach parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. To nabożeństwo będzie odprawione przez ks. Tadeusz Isakowicza – Zaleskiego, jest to postać znana powszechnie, prezes Fundacji Brata Alberta.

   Po nabożeństwie zostaną złożone kwiaty. Ja tylko dodam, że msza będzie w intencji, jak co roku, bełchatowian. Następnie wieczorem o godz. 19 zaplanowano koncert pana orkisza. Będą to pieśni pogodne – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe