Nowe mieszkania w Gminie Bełchatów. Gdzie? Ile? Dla kogo?

  • 09.06.2021, 16:41
  • Redakcja lokalna.news
09062021-gmina-belchatow-sim-koc-cieciora.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach programu SIM Łódzkie będą tworzone nowe mieszkania. Takie mieszkania powstaną również w Gminie Bełchatów. Nowych mieszkań powstanie około 48. Pierwszeństwo w ubieganiu się o mieszkania będą mieli seniorzy i rodziny wielodzietne.

   Budujemy mieszkania w Gminie Bełchatów. Jest to dla mnie ogromna przyjemność, że wczoraj nastąpiło oficjalne rozpoczęcie tego projektu. Od wczoraj mamy SIM, czyli Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową, spółkę, która będzie lokalnym deweloperem, lokalnym budowniczym mieszkań, m.in. w Gminie Bełchatów. Nie ma dzisiaj atrakcyjniejszego programu wspierającego mieszkalnictwo w Polsce. Jesteśmy w stanie wygospodarować 60% wkładu finansowego do realizacji tej inwestycji. Dzisiaj przekażemy pierwsze pieniądze, które są poza pulą tych 60%, bo to są 3 000 000 zł, potrzebne na rozruch tej koncepcji, na rozpoczęcie tych procesów inwestycyjnych – mówi Krzysztof Ciecióra, Wicewojewoda Łódzki.

  W którym miejscu powstaną nowe mieszkania?

   Planujemy budowę 3 może 4 obiektów w miejscowości Dobrzelów, gdzie mamy bardzo piękną , bardzo dużą działkę, co bardzo ważne uzbrojoną. W pobliżu jest szkoła, przedszkole, generalnie cała potrzebna infrastruktura. Cieszę się, że dzięki wkładowi pracy Pana Wicewojewody to się zmaterializowało. Teraz wszystkie ręce do pracy – mówi Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc.

   Jakie będą kryteria przydziału mieszkań?

   Będzie opracowany regulamin przyznawania tych mieszkań. Nasza gmina gwarantuje co najmniej 2 mieszkania dla rodzin wielodzietnych i 2 mieszkania dla seniorów. Łączna liczna mieszkań w naszej gminie, które spółka ma wybudować, to jest 48. Pamiętajmy, że to nie są lokale socjalne. Formuła pozyskiwania tych mieszkań ułatwia pozyskanie tych mieszkań rodziną, które są dopiero na starcie, których nie stać na wzięcie kredytu. – dodaje Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc.

   Mieszkania są pod klucz

   To będą mieszkania pod klucz. Najprawdopodobniej trzeba będzie je jeszcze wykończyć, jednak generalnie dajemy klucz i niemal od razu będzie można się wprowadzać i zacząć aranżować te mieszkania  ­mówi Krzysztof Ciecióra, Wicewojewoda Łódzki.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe