Stowarzyszenie Nowy Bełchatów z nowymi pomysłami dla Bełchatowa

  • 04.06.2021, 08:25
  • Redakcja lokalna.news
31052021-nowy-belchatow-marjan.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nowy Bełchatów – tak nazywa się nowe stowarzyszenie, które powstało w Bełchatowie. Stowarzyszenie będzie skupiało się na promowaniu miasta, jako pokazywaniu jego mocnych stron.

   W Bełchatowie powstało nowe stowarzyszenie – Stowarzyszenie Nowy Bełchatów. O tym, dlaczego powstało stowarzyszenie, czym będzie się zajmowało i jakie ma pomysły dla Bełchatowa, rozmawialiśmy z założycielem stowarzyszenia, Patryk Marjanem.

   Skąd wziął się pomysł na stworzenie stowarzyszenia?- pyta Redakcja Telewizji Lokalnej Bełchatów

  Przede wszystkim przed Bełchatowem stoją bardzo duże wyzwania. Bełchatów będzie musiał napisać całkiem nowy rozdział w swojej historii, a autorami tego nowego rozdziału będą mieszkańcy, którzy są związani z tym miejscem, dla których przyszłość tego miasta nie jest obojętna i właśnie dla tych osób powstało Stowarzyszenie Nowy Bełchatów – mówi Patryk Marjan, Stowarzyszenie Nowy Bełchatów.

   Czym będzie się zajmowało stowarzyszenie?

   Przede wszystkim będziemy starali się pokazać, że Bełchatów jest dobrym i ciekawym miejscem do życia. Poprzez swoją organizację i aktywność chcemy promować to miasto i pokazywać, że energia płynie nie tylko z Elektrowni Bełchatów, ale energia płynie przede wszystkim wśród mieszkańców Bełchatowa.

   Kto może wstąpić do stowarzyszenia? Wszyscy? Czy może poszukujecie głównie młodych ludzi?

   Oczywiście do stowarzyszanie zapraszamy wszystkich, niezależnie od poglądów politycznych. Chcemy, aby łączyła nas wspólna idea promocji miasta pokazywanie, że miasto jest aktywne, że miasto jest ciekawym miejscem do życia i wspólnie wokół tego budować społeczeństwo obywatelskie, które w przyszłości będzie musiało się zmierzyć z tymi wyzwaniami, które widnieją gdzieś na horyzoncie Bełchatowa.

   Czy są już jakieś konkretne pomysły, co można zrobić dla Bełchatowa?

   Oczywiście. Na początku będziemy starali się w ramach stowarzyszenia zorganizować ludzi, wyjeżdżać na wspólne wyprawy rowerowe, sprowadzać ciekawe osoby, aby opowiadały o pewnych rozwiązaniach. Jako macro, jako Bełchatów będziemy musieli przeobrazić się gospodarczo, postawić na innowacyjność, na mikro przedsiębiorczość po to, żeby miasto z takiego gospodarczego monopolu, który jest wokół kopalni, wokół elektrowni, stał się miejscem mikro przedsiębiorczości i bardzo dużej kreatywności.

   Jakie plany na najbliższą przyszłość?

   Jak już wspomniałem, staramy się zorganizować, poznać, zrzeszać różne osoby, ale przede wszystkim łączyć różne bełchatowskie środowiska po to, aby promować markę Bełchatowa. Co przyniesie przyszłość? To zobaczymy.

   Czy stowarzyszenia ma już za sobą jakieś pierwsze inicjatywy?

   Tak oczywiście. Mamy za sobą wyprawę rowerową, która była połączona z wykładem historycznym. Wyprawa rowerowa była na Borowej Górze, gdzie odbyła się jedna z najważniejszych bitew podczas II Wojny Światowej w regionie. Prowadziliśmy również działania proekologiczne związane ze sprzątaniem lasu, przy pomocy bardzo dobrze zorganizowanej grupy „Leszy Bełchatów”, jak również fundacji Leroy Merlin Bełchatów. Od początku działamy prężnie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do obserwowania i dołączania do naszych inicjatyw.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Moszek
Moszek 04.06.2021, 14:44
To już nie Korwin, nie Konfederacja, tylko "niezależne od poglądów politycznych" stowarzyszenie? Jak będę chciał jechać z grupą na rower, to pojadę ze Zgrzytem, a jak będę chciał posprzątać las to zrobię to sam, nie potrzebuję pośrednika w postaci polityka bawiącego się w bezpartyjnego "eksperta" od wszystkiego...

Pozostałe