Dwie bełchatowianki laureatkami Sejmu Dzieci i Młodzieży

  • 02.06.2021, 15:25
  • Redakcja lokalna.news
Dwie bełchatowianki laureatkami Sejmu Dzieci i Młodzieży Wiktoria Rydz
1 czerwca opublikowano wyniki tegorocznego Sejmu Dzieci i Młodzieży. Pośród 460 laureatów znalazły się dwie uczennice I LO im. Władysława Broniewskiego - Wiktoria Rydz i Julia Pawlik.

   Z wiadomych względów tegoroczne obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży nie mogły odbyć się w formie stacjonarnej. W tym roku postanowiono zrealizować je w postaci konkursu.  Dwuosobowe grupy miały za zadanie opracowywać temat pt. "W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?"

   Jak komentują to laureatki z Bełchatowa?

   Ciężko pracowałyśmy na ten sukces, poświęciłyśmy wiele czasu, więc bardzo się cieszymy, że udało się nam osiągnąć założony cel. Nie ukrywamy, że dla nas jako Polek, a przede wszystkim katoliczek, postać kardynała Wyszyńskiego jest wielką inspiracją w życiu. Temat był jednym z głównych powodów, dla których zdecydowałyśmy się na wzięcie udziału w tym konkursie. Oczywiście żałujemy, że nie odbyły się tradycyjne obrady, jednak mimo to jesteśmy bardzo szczęśliwe, że i w takiej formie udało się nam osiągnąć sukces!"

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe