Historyczna chwila dla Kamieńska. Takiej inwestycji jeszcze nie było!

  • 01.06.2021, 16:25
  • Redakcja lokalna.news
01062021-kamiensk-hala-umowa-pawlowski-sekiewicz.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
1 czerwca 2021 roku Burmistrz Kamieńska, Bogdan Pawłowski podpisał umowę Wiceprezesem Zarządu Dyrektorem Zaplecza Tomaszem Sękiewiczem i Dyrektorem Przygotowania Kontraktów Tomaszem Adamczykiem z Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego „KARTEL” S.A. w Jędrzejowie, na budowę hali sportowej. Jest to jedna z największych inwestycji w historii Kamieńska.

   Jakiś czas temu nagrywaliśmy zapowiedź przetargu, na budowę ogromnej i nowoczesnej hali sportowej w Kamieńsku. Dziś mieliśmy okazję być przy podpisywaniu umowy między Gminą i Miastem Kamieńsk a Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego „KARTEL” S.A. w Jędrzejowie. Jak ważna jest to chwila dla Kamieńska?

   Myślę, że jest to, wcale nie przesadzając, historyczna chwila. Jest to największa inwestycja ostatnich 20 lat w Kamieńsku. Kosztorysowo i już po podpisaniu umowy, inwestycja wyniesie 12 000 000 zł. Są to bardzo duże kwoty.

  Obiekt ma być piękny, ma być budowany nowocześnie, zabezpieczając na wiele lat potrzeby wnikające z funkcjonowania Szkoły Podstawowej, ale również potrzeby mieszkańców  Kamieńska, jeżeli chodzi o aktywność fizyczną, sport, potrzeby zespołów sportowych, których jest kilka na naszym terenie, dlatego myślę, że jest to bardzo ważny moment, jest to chwila, gdzie po wielu latach przygotowań, szacowania czy nas będzie stać na taki obiekt, dzisiaj stawiamy kropkę nad i, podpisując umowę.

   Zdaję sobie sprawę, że jest to początek kolejnego etapu. Przed nami około 2,5-letni okres realizacji, budowy tego obiektu. Wiemy, że to nie będzie łatwy okres, tak wielkie inwestycje, to dla nas również wielkie wyzwanie. Jesteśmy absolutnie gotowi podjąć się tego wyzwania.

   Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim, którzy do tej pory byli zaangażowani w przygotowanie tej inwestycji, w konsultacje, zarówno ze środowiskami nauczycielskimi, jak i ze środowiskami sportowymi oraz mieszkańcami, którzy wiedząc, że taki obiekt będzie w przyszłości budowany, wiele cennych rzeczy nam przekazywali – mówi Burmistrz Kamieńska, Bogdan Pawłowski.

   Za realizację inwestycji odpowiadać będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „KARTEL” S.A. w Jędrzejowie.

  Chcę pogratulować w imieniu Zarządu Spółki „KARTEL” z Jędrzejowa, wykonawcy tej inwestycji, Panu Burmistrzowi, radnym i wszystkim osobą, które przyczyniły się do tego, że ten obiekt powstanie. Będzie to bardzo funkcjonalna, nowoczesna hala sportowa. Ze swej strony chcę powiedzieć, że firma „KARTEL”, na przestrzeni 31 lat istnienia, zrealizowała już kilkaset obiektów, w tym kilkadziesiąt hal sportowych i chcę powiedzieć, że tę halę wybudujemy, tak jak i poprzednie, z całym sercem, najlepiej jak potrafimy, wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie  i kadrę młodych pracowników, zarówno inżynierów, jak i  robotników, którzy z serca będą tę inwestycje wykonywać – mówi Tomasz Sękiewicz, Wiceprezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego Kartel S.A.

   Podczas podpisywania umów, wspomniał Pan, że odwiedza często wybudowane przez siebie budynki, nawet po wielu latach. Do Kamieńska też Pan powróci?

   Z przyjemnością i nie jest to czcza deklaracja, bo zaczynamy inwestycję, ale zawsze wiążemy się z tymi środowiskami, w których mamy okazję i możliwość realizować inwestycje, ponieważ spotykamy tam ludzi, którzy również z nami tę inwestycję realizują i tak naprawdę wiążą nas później więzy przyjaźni i tak staramy się pracować, aby tak to wyglądało – dodaje Tomasz Sękiewicz, Wiceprezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego Kartel S.A.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe