W Gomunicach powstała idealna droga do biegania lub jazdy na rowerze

  • 01.06.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
28052021-gomunice-droga-olejniczak.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Gminie Gomunice realizowano nową drogę z tłucznia. Wykonywany odcinek ma 1,3 km. Koszt inwestycji to 140 000 zł. Całość pochodzi z budżetu gminy.

   Maj to bardzo dobry czas, na realizację inwestycji. Pogoda dopisuje, wiec nic tylko realizować. W Gminie Gomunice nie traci się czasu i dokonuje się kolejnych inwestycji. Tym razem realizowano drogę z tłucznia.

  To kolejna inwestycja drogowa w tej technologii. Jest to technologia zapożyczona od Lasów Państwowych, tam te tłuczniówki funkcjonują już naście lat i waśnie tego typu drogi, w tej technologii zdecydowaliśmy się realizować, utwardzać.

  Odcinek drogi ma ponad 1,3 km. Jak widzimy, położona jest pierwsza warstwa tłucznia. Całość będzie się składała z 3 warstw. Ten najdrobniejszy tłuczeń, będzie pewnego rodzaju mieszanką tłucznia, która po pewnym czasie się zasklepia.

   Jak możemy zobaczyć, droga była korytowana, zostały wycięte gałęzie i położona pierwsza warstwa – mówi Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice.

Skąd pochodzą fundusze na tę inwestycję?

   Przypomnę, droga ma 1,3 km, szerokość z poboczami to 4 m. Koszt takiej drogi to 140 000 zł. Pieniądze na realizację tej inwestycji pochodzą całkowicie z budżetu Gminy Gomunice. Jeżeli tylko pogoda pozwoli, w przyszłym tygodniu mieszkańcy powinni móc już z tej drogi korzystać – dodaje Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe