Na jakim etapie jest termomodernizacja SP ZOZ-u w Kodrębie?

  • 28.05.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
26052021-kodrab-termomedernizacja-pzoz-zulawinski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa termomodernizacja SP ZOZ-u. Termin wykonania tej inwestycji zaplanowany jest do końca sierpnia bieżącego roku. Koszt po przeprowadzeniu przetargu wynosi niespełna 1 000 000 zł.

   Prace termomodernizacyjne w budynku SP ZOZ-u w Kodrębie już się rozpoczęły. Jaki jest zakres prac?

   Prace zostały niedawno rozpoczęte, Rozpoczęto docieplanie, jednej ze ścian elewacyjnych budynku. Zdemontowano w kotłowni, kocioł węglowy. Działają tam dwie ekipy, które wykonują to zadanie równolegle.

   Prace docelowo będą polegały na dociepleniu ścian zewnętrznych, dociepleniu stropodachu z wyprawą elewacyjną ścian, wykonaniu opaski wokół budynku, wykonaniu remontu kotłowni, zamontowaniu kotła na pelet. Zostaną wymienione również daszki wokół budynku, remont schodów zewnętrznych.

   Termin wykonania tej inwestycji zaplanowany jest do końca sierpnia bieżącego roku -mówi nam Paweł Żuławiński, Urząd Gminy Kodrąb.

   Jaki koszt stanowi ta inwestycja?

   Koszt po przeprowadzeniu przetargu wynosi niespełna 1 000 000 zł. Jest to wartość ogólna. 968 000 brutto. Przewidywana dotacja wyniesie 692 000 zł. Będzie to dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego – dodaje Paweł Żuławiński, Urząd Gminy Kodrąb.

   Jak ważna jest to inwestycja dla gminy?

   Jeśli chodzi o stan techniczny tego budynku, to już od dawna powinno być wykonane to docieplenie. Z pewnością po wykonaniu inwestycji, pojawią się spore oszczędności, będzie oszczędność w postaci zakupu paliwa.

   Inwestycja jest ważna również dla samych mieszkańców gminy, ponieważ korzystają z tego ośrodka, są tam również na drugim piętrze mieszkania, wiec dużo mieszkańców korzysta z tego obiektu – podsumowuje Paweł Żuławiński, Urząd Gminy Kodrąb.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe