Radomsko robi kolejny krok do bycia bardziej ECO

  • 26.05.2021, 17:41
  • Redakcja lokalna.news
26052021-pojemniki-ferenc.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Radomsku pojawi się 5 pojemników na elektów-odpady. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli w łatwy sposób, pozbyć się niewielkiego, zużytego elektro-sprzętu.

   Ekologia jest niezwykle istotna, i w dalszym ciągu trzeba o tym przypominać. Nasza przyszłość i przyszłość  następnych pokoleń leży w naszych rękach. Już teraz musimy wyrabiać pozytywne nawyki jak segregacja śmieci, oszczędzanie wody i przede wszystkim niezaśmiecanie środowiska.

   Radomko idąc z duchem czasu, realizuje kolejne projekty, które pozytywnie wpłyną na świadomość ekologiczną. Jest kolejnym miastem w Polsce, na którego ulicach pojawią się czerwone pojemniki na elektro-śmieci. Wczoraj została podpisana umowa, na mocy której mieszkańcy miasta zyskają możliwość szybkiego, bezpiecznego oraz ekologicznego pozbycia się elektrycznych śmieci z ich domów i mieszkań. Odbieranie sprzętu nie obciąży w żaden sposób budżetu miasta.

Te czerwone pojemniki, będą wystawiane przez firmę, która zajmuję się odbiorem zużytego elektro-sprzętu. Wczoraj podpisałem umowę firmą, która będzie nam pomagała, aby mieszkańcy Radomska mieli udogodnienia w pozbywaniu się zużytego elektro-sprzętu .

Powstaną w mieście punkty, gdzie drobny sprzęt elektroniczny będzie mógł być oddawany. Takich punktów będzie 5. Oczywiście, jeśli ktoś ma duży sprzęt, wielkogabarytowy, to będzie mógł zadzwonić pod numer, który będzie znajdował się na tym pojemniku. Firma przyjedzie i taki sprzęt odbierze – mówi Jarosław Ferenc, Prezydent Radomska.

 

Pojemniki będą zlokalizowane z następujących miejscach:

1. ul. św. Jadwigi Królowej (koło sklepu Lidl)

2. ul. Tysiąclecia (przy Urzędzie Miasta)

3. ul. Sierakowskiego (ERA Park)

4. ul. Stara Droga 85 (przy PGK)

5. ul. Reymonta (rejon dworca PKP)

 

Pojemniki są kolejnym krokiem ku temu, aby radomsko stało się jeszcze bardziej ekologiczne.

   Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy miasta Radomska mieli szeroki dostęp do usług, szczególnie do tych, które nie będą generowały kosztów. Poza tym Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które odbiera odpady, będzie mogło  zając się w większym zakresie tymi odpadami, które mieszkańcy Radomska produkują – dodaje Jarosław Ferenc, Prezydent Radomska.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe