Szkoła Chrzanowicach po termomodernizacji będzie niemal nowym budynkiem

  • 27.04.2021, 12:00 (aktualizacja 27.04.2021, 17:49)
  • Redakcja lokalna.news
23042021-gomunice-szkola-olejniczak.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Budynek Szkoły Podstawowej w Chrzanowicach (Gmina Gomunice) poddawany jest procesowi termomodernizacji. Proces ten obejmuje m.in. wymianę sposobu ogrzewania z węglowego na gruntowe pompy ciepła. Będą docieplane ściany i remontowany dach. Wartość inwestycji wyniesie ponad 970 000 zł.

   W tle możemy zobaczyć budynek Szkoły Podstawowej w Chrzanowicach, który poddawany jest procesowi termomodernizacji. Co wchodzi w skład prac, związanych z termomodernizacją?

   To będzie głęboka przemiana tego budynku, bo tak naprawdę, termomodernizację zaczynamy od kotłowni, zmieniając sposób ogrzewania. Węglowe ogrzewanie zastąpimy ogrzewaniem na gruntowe pompy ciepła. Później same ściany będą termomedrnizowane, wygląd elewacji będzie też inny. Będziemy również remontować cały dach. Do tego w środku, będziemy wymieniać całą instalację centralnego ogrzewania i będziemy również wymieniać całą instalację elektryczną. Będzie zastosowane nowoczesne oświetlenie typu LED – mówi Paweł Olejniczak, Wójt Gomunic.

   Można powiedzieć, że w zasadzie będzie to nowy budynek. Jakie są zatem koszty, tak zaawansowanych prac?

   Jak większość inwestycji w Gminie Gomunice, ta również jest współfinansowana ze środków unijnych. Wartość inwestycji to ponad 970 000 zł, z czego dofinansowanie to ponad 670 000 zł, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego – dodaje Paweł Olejniczak, Wójt Gomunic.

   Jak możemy zobaczyć, prace się już rozpoczęły, ale czy są jakieś, choćby wstępne daty, kiedy inwestycja się zakończy?

   Prace się rozpoczęły, tak naprawdę ta inwestycja była planowana na 2 lata, jednak doszyliśmy tutaj z wykonawcą do takiego porozumienia, czekamy tylko na zgodę Urzędu Marszałkowskiego na to, abyśmy całą inwestycję zakończyli w tym roku – mówi nam Paweł Olejniczak, Wójt Gomunic.

   To jednak nie jest jedyna inwestycja, jaka będzie przeprowadzana na ternie szkoły?

   Tak, już jesteśmy w trakcie przygotowywania przetargu, który niebawem się ukaże na naszej stronie. Będzie to przetarg na budowę nowoczesnej sali gimnastycznej przy szkole w Chrzanowicach – mówi Paweł Olejniczak, Wójt Gomunic.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe