2023 rokiem nowych mieszkań dla radomszczan

  • 22.04.2021, 08:05 (aktualizacja 22.04.2021, 14:02)
  • Redakcja lokalna.news
21042021-sim-konferencja-ferenc-cieciora.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podczas konferencji prasowej zwołanej w Urzędzie Miasta, wicewojewoda łódzki, Krzysztof Ciecióra oraz prezydent Radomka, Jarosław Ferenc poinformowali, że 2023 roku, powinny być oddane pierwsze mieszkania, które powstaną w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Z Rządowego Funduszy Rozwoju Mieszkalnictwa, Radomsko otrzymało 3 miliony zł, będące wkładem własnym Radomska do spółki SIM. Sama spółka ma być zawiązana w maju tego roku.

  Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Radomsko jest jednym z miast będących w Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej. Oznacza to, że powstaną nowe mieszkania w przystępnej cenie tak, aby, zwłaszcza młodzi radomszczanie mogli sobie na nie pozwolić.

   Dziś (21.04.2021 r.) w Urzędzie Miasta w Radomsku odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in Wicewojewody Łódzkiego, Krzysztofa Ciecióry, Prezydenta Radomska Jarosława Ferenca. Na konferencji zostało podanych kilka konkretów. I tak wg zapowiedzi, pierwsze mieszkania mają być oddane do użytku już w 2023 roku. Co więcej, Radomsko otrzymało z Rządowego Funduszy Rozwoju Mieszkalnictwa 3 000 000 zł, na wkład własny, aby przystąpić do spółki.

   Mamy dobrą informację, związaną z tym, że będziemy rozwijać budownictwo mieszkaniowe w Radomsku. Złożyłem wniosek, który poparła Rada Miejska, aby uzyskać grant w wysokości 3 000 000 zł na to, aby miasto miało środki na wkład własny, aby przystąpić do spółki. Mam informacje, że takie środki zostały nam przyznane ­– mówi Jarosław Ferenc, Prezydent Radomska.

   Już za chwilę otwieramy pierwszą inicjatywę Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową, tutaj w województwie łódzkim. Radomsko, dzięki moim staraniom, będzie bardzo ważnym ośrodkiem, który będzie tę Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową koordynować. Moją ideą, moim marzeniem było i jest to, aby Radomsko było tym takim okrętem flagowym, całego tego projektu w województwie łódzkim i cieszę się, że mogę dzisiaj zakomunikować, że kolejny etap dochodzenia do tego procesu mamy za sobą, ponieważ po tym, jak rada miasta przyjęła na wniosek prezydenta uchwałę o przystąpieniu do Krajowego Zasobu Nieruchomości i złożyła wniosek o uruchomienie środków w tym celu, KZN wyraził na to zgodę i dzisiaj chciałem przekazać, że pierwsze 3 000 000 zł dla Miasta Radomska, w ramach KZN zostały właśnie przyznane ­– dodaje Wicewojewoda Łódzki, Krzysztof Ciecióra.

   Co ważne, z punktu widzenia przede wszystkim radomszczan, Krajowy Zasób Nieruchomości daje możliwość sfinansowania tej inwestycji do 60%. W Radomsku ma zostać wybudowanych około 80 mieszkań.

   Nowe mieszkania, które powstaną na ul. Starowiejskiej, są ciekawą opcja zwłaszcza dla ludzi młodych, ponieważ na atrakcyjnych warunkach, będzie można mieszkania mieć na własność.

   Inwestycja będzie finansowana po pierwsze z dotacji Gospodarstwa Krajowego, to będzie wkład własny 20% przyszłych lokatorów oraz kredyt bankowy i na tej podstawie lokatorzy będą płacili czynsz. W tym czynszu będą również spłacali ten kredyt o którym mówimy i po minimum 15 latach, te osoby będą miały możliwość wykupu mieszkań na własność – dodaje  Jarosław Ferenc, Prezydent Radomska

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe