PROgranty umożliwią harcerzom realizację ciekawych projektów

  • 14.04.2021, 12:00 (aktualizacja 14.04.2021, 17:53)
  • Redakcja lokalna.news
13042021-granty-harcerze-jedrzejczyk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kilka grup Harcerskich z terenu Radomska otrzymało wsparcie finansowe. PROgranty, bo tak się nazywa to dofinansowanie, pomoże harcerzom w organizacji różnego rodzaju działań.

   Harcerze z Radomska otrzymali dofinasowanie tzw. PROgranty. Czym one właściwie są?

    PROgranty, to jest szansa dla jednostek z Chorągwi Łódzkiej, którą mogą wykorzystać dwa razy do roku, przez napisanie własnego wniosku. Jeżeli niosek zostanie zakwalifikowany jako wygrany, to dostają fundusze na realizację tych działań. Mogą to być wycieczki, biwaki lub zbiórki – mówi Zuzanna  Jędrzejczyk, 1. Gromada Zuchowa Dębowe Królestwo, VII Dębowy Szczep.

   Pani również otrzymała taki PROgrant i na co zostanie on przeznczony?

   Moja gromada, czyli 1. Gromada Zuchowa Dębowe Królestwo, będzie brała udział w wycieczce  do Warszawy, podczas której będzie realizowana wycieczka śladami bohatera szczepu, czyli Jana Romockiego. Odwiedzimy Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarz na Powązkach, park fontann i realizujemy sprawność Małego Powstańca – mówi nam Zuzanna  Jędrzejczyk, 1. Gromada Zuchowa Dębowe Królestwo, VII Dębowy Szczep.

   Pani gromada nie jest jedyną, która otrzymała wsparcie?

   Tak, było wyróżnionych 9 wniosków z całej Chorągwi Łódzkiej, z czego 4 z naszego hufca. Pierwszy to mojej gromady, następny był wniosek 13 Gromada Zuchowa „Cytrynowa Trzynastka, który będzie realizował w Radomsku akcję związane z  Szarymi Szeregami, a później również wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego do Warszawy. Drugi projekt to projekt, który tworzy 17 Gromada Zuchowa „Zielone Ufoludki”. Projekt zakłada wycieczkę do Łodzi, śladami Aleksandra Kamińskiego, bohatera Chorągwi Łódzkiej. Ostatni projekt to projekt drużyny harcerskiej 7 RDH „Dębina, który zakłada rajd, śladami ich bohaterki drużyny, czyli Jadwigi Falkowskiej – dodaje Zuzanna Jędrzejczyk, 1. Gromada Zuchowa Dębowe Królestwo, VII Dębowy Szczep.

   Wsparcie finansowe jest ważne, ale jak właściwie wygląda funkcjonowanie harcerzy podczas pandemii. Wiemy, że harcerze słyną z zaradności, ale czy te spotkania odbywają się jakoś inaczej?

   Nie ma całkowitego braku tradycyjnych spotkań, ponieważ mogą się one odbywać przy ograniczonej liczbie osób, na otwartym ternie, oczywiście z maseczkami, dezynfekcją. Dzięki temu, te spotkania odbywają się normalnie – podsumowuje Zuzanna  Jędrzejczyk, 1. Gromada Zuchowa Dębowe Królestwo, VII Dębowy Szczep.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe