Już oficjalnie: Polska 2050 Szymona Hołowni stała się partią

  • 08.04.2021, 18:42 (aktualizacja 08.04.2021, 18:56)
  • Redakcja lokalna.news
210409-partia-polska2050-rejestracja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Polska 2050 Szymona Hołowni została wpisana do rejestru i jest już oficjalnie zarejestrowaną partią i m.in. o tym rozmawiał Piotr Samsik z posłanką Polski 2050, Hanną Gill-Piątek. W rozmowie poruszono również takie tematy jak samorozwiązanie Sejmu i przeprowadzanie wcześniejszych wyborów oraz plany Polski 2050 na najbliższe miesiące

   Pani Poseł, wreszcie się udało i partia Polska 2050 została zarejestrowana. Jesteście z tego powodu szczęśliwi? – pyta Piotr Samsik, Telewizja Lokalna Bełchatów.

   Jestem bardzo szczęśliwa, zresztą nie tylko ja, wszyscy cieszymy się, że wreszcie po kilku miesiącach, bo wniosek został przecież złożony w listopadzie, partia Polska 2050 Szymona Hołowni otrzymała prawidłowy wpis do rejestru i jesteśmy już w tej chwili oficjalnie zarejestrowaną partią, chociaż nie jest to jeszcze prawomocne, można się jeszcze od tego wyroku odwołać. W tej chwili czekamy, aż to postanowienie sądu się uprawomocni, dlatego też jest to dla nas wyjątkowy moment, bo w tej chwili, nawet przy nie prawomocnym postanowieniu, zyskujemy podstawę i są na to orzeczenia, do wystawienia ewentualnych list wyborczych, więc możemy już nazywać siebie pełnoprawnie partią polityczną, możemy już wystawiać też wyborcze listy – mówi posłanka partii Polska 2050 Szymona Hołowni, Hanna Gill-Piątek.

   Co to znaczy dla waszych członków, członków stowarzyszenia? Czy członek stowarzyszenia będzie mógł być członkiem partii?

   I odwrotnie oczywiście. Ten filar stowarzyszenia, który działa w obszarze społecznym, utrzymujemy jako nienaruszony i oddzielny, ale oczywiście w całym kraju bardzo gorąco zachęcamy członków stowarzyszenia, żeby zapisywali się do partii. Proces przygotowania do zapisania członków stowarzyszenia trwa już właściwie od stycznia. Zebraliśmy ogromną ilość zgłoszeń w specjalnej ankiecie i w tej chwili już budujemy struktury partyjne, między innymi w oparciu o członków stowarzyszenia, o samorządowców, którzy do nas przychodzą, jak również o inne osoby, które chciałyby wesprzeć Polskę 2050 Szymona Hołowni.

   Czyli w tym momencie zaczynacie kampanię i marsz po władzę w Polsce?

   Właściwie trudno powiedzieć, żebyśmy zaczynali kampanię, bo kampania, zgodnie z prawem, może rozpocząć się dopiero w momencie pełnej rejestracji list i komitetu wyborczego, natomiast na pewno to, co chcielibyśmy osiągnąć w tej chwili, to jak najszybsze samorozwiązanie Sejmu i ogłoszenie nowych wyborów, dlatego że naszym zdaniem, zdaniem Szymona Hołowni, ten sejm się zużył, Rząd się kompletnie nie wywiązał ze swoich obietnic. Nie panuje nad sytuacją. To, co się w tej chwili dzieje w kraju, powinno być przedmiotem naprawdę potężnego zainteresowania Rządu, a nie partyjne przepychanki, które w tej chwili Rząd uprawia. Od dawna powtarzamy, że w tej chwili powinien być jak najszybciej wprowadzony stan klęski żywiołowej, którego Rząd ciągle nie wprowadza, więc nie może zapanować nad sytuacją, ale po uspokojeniu się epidemii z pewnością powinny być rozpisane nowe wybory.

   Posłowie Porozumienia Jarosława Gowina twierdzą, że koalicja została zawieszona jednostronnie. To chyba jest już początek tych zmian, które będą na scenie politycznej w naszym kraju i chyba nieuniknione są wybory w przyszłym roku?

    Myślę, że to już nie są sygnały ze strony byłej Zjednoczonej Prawicy, bo ona już nie jest zjednoczona. To są już otwarte zapowiedzi tego, że w ciągu następnego roku dojdzie do przedwczesnych wyborów parlamentarnych, będzie to krótsza kadencja, w związku z tym i bardzo krótki czas na kampanie, bo przypomnijmy, że od samorozwiązania Sejmu do momentu wyborów mija 45 dni, więc to jest bardzo mało i to będzie wymagało również od nas ogromnej mobilizacji, ale mnie to cieszy, dlatego że pracując w Ruchu Polska 2050 z jego przeróżnymi filarami, z ekspertami, ze stowarzyszeniem i ze wspaniałymi ludźmi, których w tym Ruchu poznałam, widzę i wiem dokładnie, że my jesteśmy przygotowani do tego, żeby wziąć odpowiedzialność za Polskę, że wiemy jak to zrobić, że będziemy postępować zgodnie z naszym programem, bo nie zależy nam na Spółkach Skarbu Państwa, kolejnych pałacykach, tylko na tym, żebyśmy żyli w kraju szczęśliwym, zielonym i bezpiecznym i do tego z pewnością będziemy dążyć, żeby w tych wyborach zdobyć jak najwięcej głosów, mieć jak największy klub w Sejmie, to ponad sto kilkanaście osób, które w tej chwili dają nam sondaże, ale to jest niewystarczające, by np. stworzyć samodzielny Rząd, więc będziemy się starali ten wynik poprawić, natomiast widać już w sondażach, że partia Szymona Hołowni jest po PiS-ie drugą partią, którą Polacy w tych wyborach będą wybierali. To jest trend, który się utrwalił i w tej chwili widać, że Platforma Obywatelska troszeczkę się wyczerpała, obudziła się z zimowego snu, ale jednak niewystarczająco. Wyborcy PO wyraźnie nie nagradzają jej za ostatnie działania, a właściwie brak tych działań. Nam zależy na tym, żeby przede wszystkim ten Rząd już skończył rządzić, żebyśmy mieli nowe, przyśpieszone wybory, żebyśmy jako Polska 2050 mogli wziąć odpowiedzialność za Polskę, bo do tego jesteśmy absolutnie gotowi.

   Jakie są plany na najbliższe miesiące partii Polska 2050 Szymona Hołowni?

   Partia buduje w tej chwili struktury, bardzo intensywnie. W regionach, powiatach powstają komórki partyjne. Możemy już w tej chwili mówić pełnoprawnie, że nie są to tylko struktury polityczne, ale już struktury partyjne. Będą trwały oczywiście zapisy po dłuższej weryfikacji, bo to nie jest tak, że każdy, kto przyjdzie z ulicy, będzie mógł do tej partii wejść. Stworzymy jednak jedną z potężniejszych partyjnych struktur w Polsce, ale nie będzie to partia zwykłego typu, bo będzie to partia, która będzie pozbawiona partyjniactwa, czyli taka partia, w której nie chodzi o kolesiostwo czy szukanie własnych korzyści. Widzę to już wśród ludzi, którzy przychodzą do nas, ludzi, którzy już są na pokładzie stowarzyszenia, że my mamy jednak to wspólne DNA, taką ciężką pracę, przesuwanie centymetr po centymetrze rzeczywistości, żeby ona stawała się lepsza i to będziemy robić tak jak robimy na wszystkich poziomach czy w Sejmie, czy to w regionach, czy to w Ostrołęce czy to w Wieluniu, czy gdziekolwiek indziej, gdzie Polska 2050 działa.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe