Nic tylko zwiedzać powiat rowerem

  • 25.03.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
23032021-szlaki-rowerowe-powiat-radomszczanski-bakkempa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Powiecie Radomszczańskim powstaną nowe szlaki rowerowe. Nowa trasa będzie miała długość blisko 100 km. Będzie biegłą przez najbardziej malownicze tereny okolicy Radomska, ciekawych ze względu na walory m.in. historyczne czy przyrodnicze.

   Dla wszystkich fanów aktywnego wypoczynku, dla wszystkich fanów jazdy rowerem mamy dobre wiadomości. Powstanie nowy szlak rowerowy. Gdzie będzie ten szlak? Jaką będzie miał długość?

   Powiat Radomszczański jest terenem wprost wymarzonym do turystyki rowerowej, do turystki jednodniowej. Biorąc to pod uwagę, Powiat Radomszczański promuje się poprzez taką turystykę aktywną, w tym właśnie przez turystykę rowerową. Już mamy dwa szlaki rowerowe. Jeden, to jest rodzinna ścieżka rowerowa, 16 kilometrowy szlak wytyczony w pobliżu Radomska i Grzebienia. Trasa ta biegnie leśnymi duktami, jest bardzo przyjemna i możliwa do pokonania przez każdego, od dziecka do osób starszych.

   Kolejny szlak to jest rowerowy szlak na Górę Kamieńsk, a teraz istnieją plany wytyczenia kolejnego szlaku rowerowego między Wartą a Pilicą. Będzie to trasa o długości około 100 km, biegnąca przez najbardziej malownicze tereny w naszej okolicy, a co ważne, również  bardzo atrakcyjne turystycznie, ciekawe ze względów historycznych i przyrodniczych. Wystarczy powiedzieć, że na tej trasie możemy spotkać nie tylko ciekawe okazy przyrody, ale przede wszystkim warto odwiedzić miejsca historyczne. Jest tam sporo zabytków, głównie sztuki sakralnej m.in. barokowa bazylika w Gidlach, ale również Kościół św. Mikołaja w Maluszynie. W pobliżu znajdują się również ciekawe dworki i parki podworskie.

    Jest to trasa ważna również ze względu na to, że będzie spinała dwa szlaki rowerowe, które są wytyczane przez województwo łódzkie. Pierwszy to jest Łódzka Magistrala Rowerowa, a druga planowana trasa będzie nad Pilicą. Trasa, która ma powstać, ma długość około 100 km i wiadomo, nie jest do pokonania dla wszystkich, ale nie jest przecież tak, że od razu musimy się porywać na tak długą trasę, można ją pokonywać w kilku krótszych odcinkach, w zależności od tego, kto jaką kondycją dysponuje.

   Trasa między Wartą a Pilicą powstanie w dwóch etapach. Pierwszy etap wytyczony między Gidlami a Maluszynem będzie finansowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Projekt, który został przygotowany przez radomszczańskie środowisko rowerowe, rowerowo.pl został zaakceptowany i właśnie z funduszu Budżetu Obywatelskiego zostanie sfinansowany. Drugi etap, między Zakrzówkiem Szlacheckim a Gidlami będzie oznakowany z funduszu Powiatu Radomszczańskiego – mówi Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Czy powstanie takiego szlaku wpłynie na rozwój sportu i turystyki w Powiecie Radomszczańskim?

   Mamy taką nadzieję. Już w tej chwili wypoczynek rowerowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W Radomsku działa kilka bardzo prężnych grup skupiających miłośników dwóch kół i z pewnością one, ale nie tylko one, będą korzystać z tego szlaku ­dodaje Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe