Jeśli ważne jest dla Ciebie dbanie o środowisko naturalne, możesz przyłączyć się do tej akcji

  • 24.03.2021, 12:00 (aktualizacja 24.03.2021, 14:40)
  • Redakcja lokalna.news
23032021-akcja-rzeka-szczegodzinski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
17 kwietnia odbędzie się finał akcji „Operacja Czysta Rzeka”, której celem jest pokazanie walorów rekreacyjnych dolin rzek oraz przede wszystkim dbanie o porządek i walka z zaśmiecaniem środowiska. Finał odbędzie się na ternie zbiornika w Zakrzówku Szlacheckim oraz starorzeczu Warty.

   Wydawać mogłoby się, że istota dbania o czystość środowiska naturalnego jest sprawą oczywistą i naturalną a mimo to, nadal ludzie zaśmiecają lasy, rzeki itp. Na szczęście powstają akcje, które mają zachęcić do dbania o czystość i wyrabiania ekologicznych nawyków. Taką akcją jest „Operacja Czysta Rzeka”.

   Operacja Czysta Rzeka to największa społeczna akcja sprzątania koryt rzek, ich brzegów oraz terenów rekreacyjnych. Głównymi celami akcji są oczywiście pokazanie walorów rekreacyjnych i przyrodniczych dolin rzek oraz ich naturalnych ekosystemów, ale również próba zwrócenia uwagi na zaśmiecanie środowiska i ten wszechogarniający problem śmieci – mówi Arkadiusz Szczegociński, kierownik Biura Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Kiedy i gdzie będzie miał miejsce tegoroczny finał?

   Akcja rusza po raz trzeci, my organizujemy ją pierwszy raz. 17 kwietnia, czyli w dniu finału akcji, będziemy sprzątać teren zbiornika w Zakrzówku Szlacheckim oraz teren rzeki Warty wraz z przyległymi starorzeczami. Wszystkich, którzy są zainteresowani udziałem w akcji i tak jak my uważają, że warto dbać o Wartę, zapraszamy do udziału w akcji oraz zapraszamy do elektronicznej rejestracji – mówi nam  Arkadiusz Szczegociński, kierownik Biura Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Tegoroczny finał będzie inny ze względu na pandemię, ale akcja będzie przeprowadzona zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego

   Dokładnie tak, musieliśmy zmodyfikować zasady akcji, zgodnie z zaleceniami sztabu głównego, ograniczamy liczbę wolontariuszy do 20 osób i będziemy przestrzegać wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Zapraszamy do elektronicznej rejestracji, bo to pomoże nam zachować wszelkie formalności i reżim sanitarny, natomiast wolne miejsca już się kończą. Osoby, które są zainteresowane akcją, zapraszamy do kontaktu, jeśli będą chętni, utworzymy drugą akcję lokalną, która będzie działać niezależnie, będą to dwie różne grupy tak, żeby można było zachować reżim sanitarny – dodaje Arkadiusz Szczegociński, kierownik Biura Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Na jakiej stronie można się zapisać i znaleźć więcej informacji o tej akcji?

   Polecam naszą stronę, czyli https://www.radomszczanski.pl/aktualnosc-235-bo_warto_dbac_o_warte.html ewentualnie można również zapisać się na stronie https://operacjarzeka.pl/  znajdując odpowiedni sztab – mówi Arkadiusz Szczegociński, kierownik Biura Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
افضل شركة سيو عربية
افضل شركة سيو عربية 25.03.2021, 03:40
I do not even understand how I ended up right here, but I believed this publish used to be good.
I do not know who you are however definitely you're going to
a famous blogger if you happen to aren't already.
Cheers! http://www.kzncomsafety.gov.za…
Kenneth
Kenneth 25.03.2021, 02:44
This info is priceless. Where can I find out more?
Have a look at my web site - 카지노사이트추천

Pozostałe