„Mikrogranty” – czyli mieszkańcy i władze Gminy Ładzice wspólnie decydują o jej rozwoju

  • 17.03.2021, 14:00
  • Redakcja lokalna.news
16032021-ladzice-granty-wieczorek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
15 marca ruszył konkurs „Mikrogranty”, który będzie realizowany do końca listopada. Do 16 kwietnia trwa nabór wniosków, następnie do 30 kwietnia będzie dokonywana ocena tych wniosków, a do 21 maja, zostanie wywieszona lista rankingowa i zostaną podpisane umowy na realizację mikrodziałań.

   W Gminie Ładzice rusza druga edycja programu „Mikrogranty”. Pierwsza edycja, która miała miejsce w roku 2020, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, ale czym właściwie są „Mikrogranty”?

   W tym roku ogłosiliśmy już po raz drugi taki program „Mikrogranty” na rzecz Gminy Ładzice. Jest to program organizowany wspólnie z Centrum OPUS w Łodzi i z Fundacją Strefa w Łodzi. Polega na podejmowaniu przez mieszkańców szeregu różnych działań na rzecz mieszkańców Gminy Ładzice. W tamtym roku po raz pierwszy organizowaliśmy takie działania i tutaj kierowane te działania są zarówno do organizacji pozarządowych, działających na terenie gminy, do młodych organizacji, które działają krócej niż 30 miesięcy i mają budżet do 25 000 zł, jak również do mieszkańców gminy działających w grupach nieformalnych, ale wnioski mogą składać za pośrednictwem organizacji pozarządowych.

   W ramach tego programu można dostać dofinansowanie do 3 000 zł, na działania na rzecz mieszkańców gminy, z wykorzystaniem stref sportowych, stref otwartych na ternie Gminy Ładzice, na działania sportowe, ekologiczne, dydaktyczne, na wszelkie działania, o których mówi ustawa o pożytku publicznym – tłumaczy Sekretarz Gminy Ładzice, Aleksandra Ratecka.

Co zostało zrobione w ramach pierwszej edycji?

   Pierwsza edycja miała miejsce w 2020 roku. Tutaj muszę pochwalić bardzo mieszkańców, którzy się aktywnie włączyli w realizacje „Mikrograntów”. Mieli świetne pomysły, które zostały zrealizowane. W pierwszej edycji wpłynęły nam 23 wnioski, na działania ekologiczne, sportowe. W wyniku oceny formalnej i merytorycznej, do realizacji zakwalifikowanych zostało 10 wniosków. 7  było realizowanych przez grupy nieformalne, natomiast 3 przez organizacje pozarządowe, m.in. Straż Pożarną i Koło Gospodyń Wiejskich. Były to bardzo różne działania, np. działania typu Dzień Dziecka, zorganizowany na rzecz najmłodszych mieszkańców. Był też orgaznizowany Dzień Rodziny, były zawody sportowe dla strażaków, były działania edukacyjne i ekologiczne na rzecz uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Ładzice.

   Przy szkole w Stobiecku Szlacheckim powstała „Strefa relaksu”, do odpoczynku dla uczniów, którzy mają realizowane zajęcia na świeżym powietrzu, a także szereg innych działań. Powróciliśmy również do promowania gier planszowych, postawiliśmy na aktywność nordic walking, jak również na przedstawienie mieszkańcom, przypomnienie starszym a zapoznanie młodszym, tradycji Nocy Świętojańskiej mówi Sekretarz Gminy Ładzice, Aleksandra Ratecka.

Skoro pierwsza edycja cieszyła się powodzeniem, co będzie realizowane w drugiej edycji?

   Cieszymy się, że ta pierwsza edycja była tak bardzo szeroko rozpropagowana i zorganizowana. Liczę, że mieszkańcy w tej drugiej edycji nas również nie zawiodą. Wczoraj (15 marca) ruszył konkurs „Mirograntów”, który będzie do końca listopada realizowany. Ta realizacja odbywa się w trzech etapach. Teraz od 15 marca mamy składanie wniosków, taką kampanię edukacyjno-informacyjną, dla mieszkańców, w jaki sposób składać wnioski, jak poprawnie wypełnić te wnioski. Mamy również zaplanowane na 23 marca spotkanie informacyjne dla mieszkańców, którzy do tej pory nie wiedzą jak sobie poradzić z tymi dokumentami, służymy w tym zakresie pomocą, będziemy opowiadać jak promować takie wydarzenia za pośrednictwem fundacji z Łodzi, strony i pracowników Urzędu Gminy. Liczymy i wierzymy, że mieszkańcy nas w tym momencie nie zawiodą.

   W tym roku formuła się delikatnie zmienia, ponieważ chcemy, aby realizowane działania były na terenie Gminy Ładzice, z wykorzystaniem, jak wcześniej wspomniałam, infrastruktury rekreacyjno-sportowej, dostępnej na terenie Gminy Ładzice. Do 16 kwietnia trwa nabór wniosków, następnie do 30 kwietnia będziemy dokonywać oceny tych wniosków, a do 21 maja, wywiesimy listę rankingową i zostaną podpisane umowy na realizację mikrodziałań, a następnie realizujemy, oczywiście z zachowaniem wszelkich przepisów reżimu sanitarnego - dodaje Sekretarz Gminy Ładzice, Aleksandra Ratecka.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
التربية الصحيحة للأطفال
التربية الصحيحة للأطفال 19.03.2021, 01:42
Wow, that's what I was searching for, what a
material! existing here at this webpage, thanks admin of this website. https://forums.ubisoft.com/mem…
Buy Weed Online
Buy Weed Online 18.03.2021, 21:10
Buy weed online: The medical and recreational marijuana industry in Canada and the United States is growing at a rapid pace.
Hello Ganja strives to be apart of this community that is growing to help people medicate
naturally by supplying strains of the highest quality
at the best current market prices. We take pride in our supply
chain and take pride in serving complete discretion and satisfaction to our clients.
Buy weed online or feel free to chat with our friendly
bud-tenders who would be glad to assist you with any questions on our strains or products. https://the420buds.com
شركة سيو اوبتم
شركة سيو اوبتم 18.03.2021, 02:15
Attractive section of content. I just stumbled upon your weblog
and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts.
Anyway I'll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly. https://www.wishlistr.com/prof…

Pozostałe