Kolejny ważny sprzęt zakupiony do Szpitala w Radomsku.

  • 16.03.2021, 17:00
  • Redakcja lokalna.news
11032021-sprzet-szpital-drozdek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do Szpitala Powiatowego w Radomsku zakupiono nowe łóżko porodowe kosztujące 55 000zł. Zakupiono również sprzęt do wykonywania artroskopii. Koszt tego zakupu to 240 000 zł.

   Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej w kraju i na świecie, Szpital Powiatowy w Radomsku nie zwalnia tempa. Co chwilę słyszymy o jakimś nowym zakupionym sprzęcie. Jaki sprzęt zakupiono tym razem?

   Pomimo pandemii, nadal realizujemy swoje założenia inwestycyjne. Tym razem jest to zakup łóżka porodowego. Koszt zakupu tego łóżka, to 55 000 zł. Takie łóżko musiało być wymienione, ze względu na fakt, iż poprzednie było dosyć awaryjne. Chodziło nam o to, aby wesprzeć rodzące tutaj kobiety, które wybrały naszą placówkę, aby przejść ten najpiękniejszy czas w życiu. Zadbaliśmy o to, aby to łóżko porodowe zostało wymienione.

   Drugi ważny zakup, to zakup całego urządzenia do wykonywania artroskopii. Koszt zakupu tego zestawu, to jest 240 000 zł. Pieniądze te pochodzą również z budżetu szpitala. Tym razem chcieliśmy wesprzeć Centralny Blok Operacyjny, zwłaszcza Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, aby wykonywać zabiegi artroskopowe. Konieczność wymiany tychże urządzeń, po kilkunastu latach pracy, jest naszym priorytetem, aby rzeczywiście podnosić standard jakości udzielanych świadczeń medycznych mówi Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Urządzenia już zamontowane i służą pacjentom?

   Tak, sprzęt artroskopowy został już zamontowany, personel przeszedł odpowiednie szkolenia. Łóżko porodowe zostało również do nas dostarczone, personel przeszedł szkolenie, zatem w najbliższych dniach, pacjenci będą mogli z tych urządzeń korzystać – dodaje Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe