Nauka i technologia w idealnej symbiozie.

  • 25.02.2021, 12:00 (aktualizacja 25.02.2021, 17:28)
  • Redakcja lokalna.news
24022021-szkola-kamiensk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieńsku zostały zakupione nowoczesne tablice interaktywne. Stanowią pomoc dydaktyczną w nauczaniu każdego przedmiotu szkolnego. Koszt zakupu sprzętu wyniósł 34 000 zł.

   Wszyscy wiemy, w jak trudnej obecnie sytuacji są szkoły. Nie mogą powrócić to tradycyjnego sposobu nauczania. Wszystkie klasy poza I-III uczą się zdalnie z domu. To jednak nie jest powód, aby nie inwestować w pomoce dydaktyczne. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamieńsku, zakupiono 4 nowoczesne tablice interaktywne. Jak mogliśmy usłyszeć, takie tablice zmieniają diametralnie sposób przekazywania wiedzy przez nauczycieli. Ułatwiają pracę, jak również sami uczniowie chętniej i aktywniej biorą udział w lekcji przy użyciu tablic interaktywnych. Wygląda na to, że technologia coraz śmielej wkracza do szkół w Polsce, zmieniając wymiar nauki.

   Możemy się pochwalić, że z końcem poprzedniego roku kalendarzowego, w grudniu, zakupiliśmy 4 tablice interaktywne, wykorzystywane do nauki przez dzieci obecnie uczęszczając do szkoły, dzieci z klas I-III, a także dla uczniów klas starszych IV-VIII. Zakupiliśmy 4 tablice interaktywne, za kwotę 34 000 zł. Obecnie w szkole mamy 13 monitorów i tablic interaktywnych, z których korzystają dzieci podczas zajęć mówi Ewa Gronostaj-Urbańska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieńsku

Oprócz tego zostało zakupione wyposażenie do nowej sali multimedialnej?

   Tak, sala ta poddana została całkowitemu remontowi w okresie wakacyjnym. Wymieniliśmy podłogi, odnowione zostały ściany, założone zostały rolety. Pod koniec roku kalendarzowego zakupiliśmy nowe mebelki do tej sali. Był to koszt 25 000 zł, suma znaczna, ale udało nam się tę salę doposażyć. Czeka oczywiście z utęsknieniem na powrót uczniów klas IV-VIII. Na razie jest wykorzystywana w niewielkim zakresie. W szkole odbywają się zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, takie jak zajęcia rewalidacyjne i część uczniów, którzy mają wskazania w orzeczeniach, uczęszcza również na zajęcia indywidualne, wiec ci uczniowie korzystają z sal, z pomocy dydaktycznej, które mamy w tej chwili mówi nam Ewa Gronostaj-Urbańska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieńsku.

Jak ważne jest pozyskanie takiego sprzętu dla szkoły?

   Sprzęt jest bardzo ważny. Umożliwia nam prace w nowoczesny sposób, jest dużym ułatwieniem dla nauczyciela, który może w ten sposób, z wykorzystaniem tego sprzętu prowadzić zajęcia w sposób atrakcyjny, w sposób ciekawy, wykorzystując nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne, cały szereg nowoczesnych zasobów multimedialnych. Dla dzieciaków jest to również bardzo interesujące i bardzo ciekawe. Chętniej angażują się w proces lekcyjny, chętniej wypowiadają się, aktywnie zgłaszają się do odpowiedzi. Oczywiście sprzęt umożliwia również rozbudowanie różnych inicjatyw dodatkowych, różnych umiejętności, przede wszystkim tych umiejętności informacyjno-komunikacyjnych. Dzieci pracując w tej chwili w systemie zdalnym, również korzystają ze sprzętu internetowego, ale ekrany które mamy, są dodatkową atrakcją, dzieci marzą o tym. Widzimy to po klasach I-III. Są już takie klasy, które nie wyobrażają sobie lekcji bez użycia tablicy interaktywnej, wręcz proszą panie, aby je włączały. Dzieci są już wdrożone do tych nowoczesnych technologii, a dodatkowy sprzęt umożliwia większej grupie dzieci korzystanie na każdej lekcji z nowoczesnych pomocy dydaktycznych dodaje Ewa Gronostaj-Urbańska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieńsku.

Do jakich przedmiotów może być taka tablica wykorzystywana.

   Jest ona wykorzystywana, tak naprawdę do każdego przedmiotu, zarówno do edukacji wczesnoszkolnej, jak i do przedmiotów ścisłych, matematyki, fizyki, ponieważ jest tutaj możliwość korzystania z portali edukacyjnych. Jest możliwość korzystania z tablicy wyświetlającej trzy linie, kratki, co z pewnością umożliwi precyzyjniejsze zapisywanie, rysowanie figur, czy osi na matematyce. Możliwość jest również wyświetlania różnych filmików edukacyjnych, które na pewno będą atrakcyjniejsze podczas lekcji np. biologii, lekcji geografii mówi Marzena Górna-Turlejska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i muzyki.

Czy tablice interaktywne ułatwiają prace nauczycielowi?  

   Na pewno tak. Lekcja przygotowana dzięki takim urządzeniom multimedialnym jest na pewno bardziej uporządkowana, ułatwia to prace nauczycielom, ułatwia przekazywanie wiedzy. Wiedza przekazywana jest uczniom w sposób przyjemny mówi nam Marzena Górna-Turlejska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i muzyki.

Czy uczniowie chętniej chodzą teraz do tablicy?

   Jest to z pewnością atrakcyjniejsze dla uczniów. Ja, pracując w edukacji wczesnoszkolnej widzę, że  dzieci bardzo chętnie korzystają z tej tablicy multimedialnej, a te starsze już nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli z nich skorzystać dodaje Marzena Górna-Turlejska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i muzyki.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe