„Daj szansę dziecku w nauce online” – akcja MOPS w Bełchatowie.

  • 22.02.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
18022021-belchatow-sprzet-mops-ciesielska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie prowadzi drugą edycję akcji, w ramach której każdy, kto ma w domu niepotrzebny, nieużywany już komputer, laptop lub tablet, może przekazać taki sprzęt dzieciom, które nie mają do niego dostępu, a potrzebują go do nauki zdalnej. Akcja trwa do 30 kwietnia.

   Zapewne wielu z nas posiada stary nieużywany komputer lub laptop, który jest jeszcze w dobrym stanie, ale już dawno z niego nie korzystamy. Zalega nam on gdzieś na strychu, w piwnicy powili niszczejąc, aż w końcu pozbywamy się go, ani razu już nie używając. Istnieje jednak sposób, aby taki sprzęt dostał drugie życie.

   Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie organizuje już drugą edycję akcji, która ma na celu zbieranie takiego nieużywanego sprzętu od każdego, kto chciałby przekazać go dla dzieci z rodzin biedniejszych czy wielodzietnych do nauki online. Jest to bardzo ważne, aby wyrównać dostęp do nauki dla wszystkich dzieci w czasach, gdzie niestety nauka cały czas odbywa się online. Niestety nie każda rodzina, zwłaszcza wielodzietna, może sobie pozwolić, aby wszystkim dzieciom kupić sprzęt.  Akcja ta, o tyle różni się od komputerów przekazywanych przez szkoły, że po zakończeniu pandemii, sprzęt służy dzieciom dalej w domach do nauki, a nie zostaje zwracany. Skąd wziął się pomysł na taką akcję?

   Ten pomysł powstał oczywiście w dobie dzisiejszej pandemii i z diagnozy potrzeb przeprowadzonych przez pracowników socjalnych. Obecnie ten projekt jest realizowany już drugi raz, jest to druga edycja. Pierwsza odbywała się jesienią. Nie pozyskaliśmy wtedy takiej ilości komputerów z uwagi również na wzrost ilości zakażeń koronawirusem. Teraz realizujemy go ponownie od lutego do końca kwietnia. Zdiagnozowane potrzeby są dla 20 najbardziej potrzebujących dzieci, takich przede wszystkim z rodzin wielodzietnych, gdzie nie można zakupić lub trudno jest kupić nowy sprzęt dla 5 lub 7 dzieci – mówi Mirosława Ciesielska, koordynator projektu „Daj szansę dziecku w nauce online”

Czy ludzie przyłączaj się do akcji?

   Czasami to sprawia trudność, ponieważ jest to niewykorzystywany sprzęt, ale niech dla Państwa nie sprawia to trudności, ponieważ my możemy ten sprzęt oczyścić i oddać go dalej w lepszym stanie, jak również odebrać od osób, które nie mogą nam tego sprzętu dostarczyć. Wszystko po to, aby przekazać dzieciom jak najlepszy sprzęt, żeby one poczuły się dobrze, żeby nieczuły się gorsze i żeby przede wszystkim zminimalizować bezradność w tych rodzinach – mówi nam Mirosława Ciesielska, koordynator projektu „Daj szanse dziecku w nauce online”

Do kiedy trwa akcja?

   Akcja trwa do 30 kwietnia. Co bardzo ważne, ten sprzęt, jak już pandemia się skończy, czego wszyscy już byśmy sobie życzyli, ten sprzęt będzie oczywiście nadal służył tym dzieciom do nauki. Wszystkich Państwa, bardzo serdecznie i gorąco zapraszam do włączenia się w naszą akcję pomocy, dla tych najbardziej potrzebujących dzieci – dodaje Mirosława Ciesielska, koordynator projektu „Daj szanse dziecku w nauce online”

Ile do tej pory udało się zebrać sprzętu?

   Do tej pory udało nam się pozyskać 4 komputery stacjonarne, monitory, klawiatury, myszki, okablowanie. Mamy jeszcze osoby, które przygotowują sprzęt, oczyszczają go we własnym zakresie. Chciałabym jeszcze bardzo, podziękować wszystkim osobom, które do tej pory przyczyniły się do tego, aby pomóc tym naszym dzieciom – mówi Mirosława Ciesielska, koordynator projektu „Daj szanse dziecku w nauce online”

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe