Pomoc żywnościowa dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Bełchatowa

  • 19.02.2021, 18:00
  • Redakcja lokalna.news
17022021-pomoc-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Bełchatowie trwa akcja pomocy żywnościowej. Pomoc skierowana jest do najbardziej potrzebującej części mieszkańców. Każdy, kto chciałby skorzystać z takiej pomocy, powinien złożyć stosowne wnioski, do 5 marca.

   Miasto Bełchatów włącza się w akcję pomocy żywnościowej. Jest to bardzo ważne, aby osoby, które mają ciężką stację finansową, czuli się bezpieczniej wiedząc, że wystarczy im jedzenia. Jakie jednak kryteria muszą spełniać te osoby, aby liczyć na taką pomoc?

   Przede wszystkim jest to pomoc skierowana do tej najbardziej potrzebującej części mieszkańców. Kryteria dochodowe są ściśle określone zarówno dla osób, które samodzielnie prowadzą gospodarstwo domowe, jak i żyją w rodzinach, czyli są to rodziny np. 2/3 osobowe itd. Jeśli chodzi o osoby samotnie gospodarujące, mogą liczyć na pomoc w przypadku, kiedy ich dochód miesięczny nie przekracza 1 542,20 zł, natomiast jeśli chodzi o rodziny, jest to 1 161,60 zł  - mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Gdzie należy składać odpowiednie wnioski?

   Odpowiednie wnioski należy składać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Można to zrobić, chociażby przekazując taki wniosek pracownikowi socjalnemu, ewentualnie zostawiając w skrzynce podawczej przed wejściem do MOPS-u, niezależnie czy mówimy tutaj o budynku mieszczącym się przy ul. Dąbrowskiego, czy przy Staszica, takie wnioski oczywiście są w ten sposób przyjmowane. Dla każdej osoby, której zostanie udzielona taka pomoc, dedykowane będzie około 4kg naprawdę różnorodnej żywności, przede wszystkim takiej, która się nie psuje, którą można przechować i są to produkty pierwszej potrzeby. Będą one wydawane w ciągu kilku miesięcy.  To nie jest tak, że ktoś jednego dnia otrzyma te 4kg jedzenia. Stosowne wnioski należy składać do 5 marca dodaje Kryspina Rogowska, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe