Wehikuł czasu do przełomu wieku XIX i XX w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie

  • 19.02.2021, 16:57
  • Redakcja lokalna.news
18022021-muzeum-tokarek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Muzeum Regionalne w Bełchatowie otworzyło swoje wnętrza dla zwiedzających. Można zobaczyć m.in. wystawę przedstawiającą, jak wyglądały wnętrza dworów z przełomu XIX i XX wieku. Jest również wystawa pt. „Kamienie przeszłości”, ukazująca cmentarze ewangelickie i żydowskie województwa łódzkiego.

   W związku ze złagodzeniem obostrzeń otwarte zostały m.in. muzea. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy stęsknili się za kulturą, za odkrywaniem historii i poznawania dawnych, magicznych czasów. Muzea to istne wehikuły czasu i dzięki nim, zachowujemy pamięć o tym, co było, a to jest bardzo ważne. Jakie wystawy przygotowało Muzeum Regionalne w Bełchatowie?

   Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza wszystkich Państwa do swoich wnętrz, do dworu Hellwigów przy ul. Hellwigów 11. Cieszymy się niezmiernie, że od 1 lutego możemy już witać zwiedzających, bo bez kultury nie da się normalnie funkcjonować, nie da się żyć stabilnie w społeczeństwie, w danym regionie, w danym mieście. Dlatego właśnie zapraszamy wszystkich do naszych wnętrz. Wnętrza dworu Hellwigów są niezwykle urokliwe. Ci, którzy do nas przyjeżdżają, podkreślają to zawsze i niezmiernie. Możecie Państwo zobaczyć, jak wyglądały wnętrza dworskie, w pałacu miejskim bądź dworze na przełomie XIX i XX wieku. Wszystkie zgromadzone eksponaty, artefakty, meble, pochodzą z epoki, zatem podróż po dworze, po jego pomieszczeniach, po jego pięknych lokalach, pięknych pokojach, będzie dla Państwa dużą ucztą i przyjemnością, natomiast na piętrze obecnie prezentujemy wystawę, wystawa jest bardzo ciekawa, „Kamienie przeszłości”, czyli cmentarze ewangelickie i żydowskie województwa łódzkiego. Wystawa jest pana Andrzeja Białkowskiego i pana Piotra Wypycha z Łódzkiego Domu Kultury. To także podróż w przeszłość, pokazanie jak wielokulturowy był nasz region, a także i miasto Bełchatów, miasto trzech kultur - mówi Marek Tokarek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

Czy pojawiają się już pierwsi zainteresowani zwiedzaniem?

   Tak, szczególnie w weekend możemy zauważyć lekko wzmożony ruch. W tygodniu troszeczkę gorzej, ale tak zawsze w muzeach jest, że w weekendy pojawiają się zwiedzający. To są osoby pojedyncze, ale też i całe rodziny. Nie mamy jeszcze młodzieży szkolnej, ale to z tego względu, ze szkoły są nadal zamknięte. Liczymy, że wraz z wiosną i młodzież szkolna zawita do nas, a szczególnie tutaj właśnie, do wnętrz dworu Hellwigów i do gabinetu numizmatycznego, otwartego w tamtym roku, w dobie pandemii, ale jeszcze oficjalnie niepoznanego przez mieszkańców Bełchatowa – dodaje Marek Tokarek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe