Czy więcej mieszkań sprawi, że radomszczanie nie będą wyjeżdżać z Radomska?

  • 17.02.2021, 12:00 (aktualizacja 17.02.2021, 19:34)
  • Redakcja lokalna.news
16022021-mieszkania-ferenc.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
11 lutego odbyło się w Urzędzie Miasta w Radomsku podpisanie porozumienia pomiędzy Krajowym Zasobem Nieruchomości a sześcioma gminami z województwa łódzkiego, w tym z Radomskiem. Dzięki temu radomszczanie mają większe szanse na swoje własne mieszkanie, ale czy sprawi to, że Radomszczanie pozostaną w Radomsku.

   Wielu marzy o swoim własnym mieszkaniu. Niestety realia są takie, że nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić, ponieważ ceny mieszkań są bardzo wysokie. Sytuacja jest jeszcze trudniejsza w mniejszych miastach jak np. Radomsku, gdzie problem jest z samą dostępnością mieszkań. Pojawia się jednak szansa, na zmianę tego stanu rzeczy. 11 lutego odbyło się podpisanie porozumienia w sprawie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej pomiędzy Krajowym Zasobem Nieruchomości a sześcioma gminami z terenu województwa łódzkiego. Prezydent Radomska, Jarosław Ferenc w rozmowie z nami wyjaśnił, co to oznacza dla mieszkańców.

   Podpisanie porozumienia w sprawie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej jest bardzo ważne, dlatego że pomoże to nam realizować zadania związane z poprawą warunków mieszkaniowych w Radomsku. Wiemy, że nie wszystkich mieszkańców stać na to, aby kupić swój własny lokal, czy partycypować w kosztach budowy bloków przez TBS. Ten program wychodzi naprzeciw temu, aby mieszkańcy Radomka, ale też wszyscy inni, którzy chcieliby być mieszkańcami miasta Radomska, mogli skorzystać z tanich mieszkań. My jako miasto, wraz z 5 innymi miastami chcemy tworzyć Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową, na którą będą dotacje z ministerstwa, ale też z Krajowego Zasobu Nieruchomości, gdzie zawiąże się spółka i ta spółka w każdym z tych miast będzie budowała bloki mieszkalne na wynajem. Dzięki tej dotacji partycypacja w budowie bloków będzie na niewysokim poziomie i praktycznie po 15 latach, najemcy będą mogli przejść w tryb własności mówi Jarosław Ferenc, Prezydent Miasta Radomska.

Czy mieszkania będą przeznaczone tylko dla rodzin, czy każdy będzie mógł się starać o przyznanie takiego mieszkania?

   To może być każda osoba, która nie ma mieszkania, a będzie spełniała warunki, to znaczy będzie wstanie zapłacić czynsz. Jeżeli dochody, które posiada, pozwolą na płacenie czynszu, to każda taka osoba będzie mogła brać udział w tym programie mieszkowym dodaje Jarosław Ferenc, Prezydent Miasta Radomska.

Czy program SIM będzie kolidował z TBS w Radomsku?

   Na pewno będzie to jakaś konkurencja dla TBS-u, natomiast w Radomsku mamy na tyle duży „głód” mieszkaniowy, że zarówno deweloperzy, jak i TBS czy Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, będą miałi swoje pole do tego, aby budować mieszkania mówi nam Prezydent Radomska

Wiadomo kiedy i w jakim miejscu powstaną mieszkania?

   Chcielibyśmy przeznaczyć pod budowę mieszkań działkę, przy ul. Starowiejskiej. Mamy taką koncepcję na budowę dwóch bloków na 76 mieszkań. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to wiosną powinniśmy zawierać spółkę. Spółka powinna zacząć projektować i myślę, że pierwsze takie mieszkania powinny się pojawić już w roku 2023 mówi Jarosław Feren, Prezydent Radomska.

Czy SIM spowoduje, że radomszczanie, zwłaszcza młodzi radomszczanie chętniej będą zostawać w Radomsku?

   Na pewno tak. Oprócz tej działki, o której mówiłem, chcemy kolejne działki przeznaczać na tego typu program, dlatego że rzeczywiście dla mieszkańców Radomska brakuje tych  mieszkań i będzie to jakaś zachęta, zwłaszcza dla młodych radomszczan, aby pozostać w naszym mieście, bo po pierwsze mamy strefę, która generuje dużo miejsc pracy, ale też te warunki mieszkaniowe na pewno będą lepsze i cały czas inwestujemy, aby poprawić komfort życia w naszym mieście podsumowuje Prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
سعر الذهب اليوم في فلسطين
سعر الذهب اليوم في فلسطين 19.02.2021, 15:17
Excellent, what a blog it is! This webpage gives useful information to
us, keep it up. https://techremedy.in/index.ph…
Deloris
Deloris 19.02.2021, 10:45
I know this website offers quality dependent content and other data, is there any other website which presents these kinds of information in quality?

ไบนารี่ ออฟชั่น homepage iq option ยืนยันตัวตน
سعر غرام الذهب في لبنان
سعر غرام الذهب في لبنان 19.02.2021, 09:20
When some one searches for his essential thing, so he/she wants to be available that in detail, therefore that thing is maintained over here. https://chinguimarket.com/auth…

Pozostałe