W Kamieńsku powstanie hala sportowo-widowiskowa. I to jaka!

  • 12.02.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
10022021-kamiensk-hala.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Kamińsku trwa przetarg na budowę hali sportowo-widowiskowej. Będzie to ogromna inwestycja dla gminy. Hala będzie przystosowana m.in. do gry w piłkę nożną, siatkówkę, sqasha. Inwestycja ma się zakończyć do połowy 2023 roku.

   Gmina Kamieńsk bardzo mocno stawia na sport. Przed pandemią organizowała wiele zawodów, turniejów itp. Ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę sportową. Na tym jednak nie koniec. W planach jest budowa hali sportowo-widowiskowej z prawdziwego zdarzenia.

   Mamy bardzo dużą ilość osób, którzy są aktywni fizycznie, którzy biegają, trenują. Prowadzimy zespoły w piłce siatkowej, w piłce nożnej, w tenisie stołowym. To wszystko wymaga zaplecza. To, które mamy w tej chwili jest dobre, mamy bardzo fajną i dużą salę gimnastyczną przy szkole podstawowej, mamy salę przy Liceum Ogólnokształcącym w Kamieńsku. Mamy również pełnowymiarową bieżnię tartanową, natomiast po wieloletniej analizie, brakuje nam jeszcze dużej hali, typowo sportowej, która już w pełni zabezpieczyła nasze potrzeby, jeżeli chodzi o trenowanie zawodników, ale również o zajęcia z wychowanie fizycznego dla uczniów oraz zwykłą aktywność mieszkańców, którzy chcieliby przyjść i np. pograć w tenisa, którzy chcieliby pograć w siatkówkę, w piłkę nożną. Temu wszystkiemu ma służyć obiekt, do budowy którego się przymierzamy, czyli będzie to pełnowymiarowa hala sportowa mówi Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Do jakich dyscyplin będzie przystosowana hala?

   Będzie to boisko wielofunkcyjne, o wymiarach prawie 44x27m, czyli bardzo duże. Będą to dodatkowo trzy mniejsze salki, które dzisiaj planujemy na takie zajęcia jak fitness, squash czy siłownia, oczywiście z pełnym zapleczem, z kilkoma szatni, węzłami sanitarnymi, dodatkowo ponad 200 miejsc widowiskowych na imprezy nie tylko sportowe jak rozgrywki, turnieje, ale i spotkania rozrywkowe ta hala mogłaby służyć. Przetarg trwa do połowy przyszłego miesiąca. Widzimy, że jest duże zainteresowanie firm, które chcą tę inwestycje wykonać, co nas bardzo cieszy, bo liczymy na całkiem przyzwoitą cenę. Jest to inwestycja wieloletnia, wpisana w nasz budżet wieloletni. Na chwilę obecną planujemy, że inwestycja zakończy się w połowie roku 2023. W tej chwili mamy środki zaplanowane i częściowo uskładane w naszym budżecie. Cały czas staramy się o zewnętrzne dofinansowania tego typu obiektu. Myślę, że w większym bądź mniejszym stopniu takie środki do Gminy Kamieńsk spłyną, ponieważ to się wpisuje w wiele programów rządowych, czy Urzędu Marszałkowskiego. Dopóki nie skończymy budowy, o te środki będziemy się starać. Cena tutaj będzie dosyć istotna, bo kosztorysowo jest to kwota powyżej 10 000 000 zł, czyli jest to bardzo duża inwestycja jak na Gminę Kamieńsk, ale myślę, że jest to tak rozplanowane, że środków zarówno tych własnych, jak i pozyskanych, powinno wystarczyć – dodaje Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Plany są ambitne. Jak w praktyce wygląda stopień skomplikowania tej inwestycji?

   Jest to bardzo duży obiekt, bardzo skomplikowany, który się w pisuje już w te obiekty, które mamy w okolicy orlika, szkoły podstawowej, obecnej hali gimnastycznej. Myślę, że najlepiej świadczyć o tym będzie to, jak duża jest ilość dokumentacji, która opisuje nam, jak ta hala ma wyglądać, jest to kilkanaście grubych teczek, w których jest rozpisany ten projekt na szczegóły. Myślę, że nie popełnialiśmy tutaj żadnego błędu, że to, co proponujemy naszym mieszkańcom spełni ich oczekiwania podsumowuje Burmistrz Kamieńska

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe