Przy przedszkolu w Kamieńsku powstanie nowy plac zabaw

  • 11.02.2021, 08:00
  • Redakcja lokalna.news
10022021-plac-zabaw-pawlowski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Burmistrz Kamieńska, Bogdan Pawłowski podpisał umowę na wykonanie nowego placu zabaw przy przedszkolu w Kamieńsku. Pojawią się na nim liczne nowe zabawki, także interaktywne. Wszystkie zniszczone zabawki zostaną usunięte. Koszt inwestycji to ponad 300 000zł.

   Na samym początku nauki, bardzo ważna jest jeszcze zabawa. Dzieci łącząc zabawę z edukacją łatwiej przyswajają wiedzę, dlatego ważne są miejsca, gdzie mogą się bawić. Gmina Kamieńsk dba o to, aby takie miejsca powstawały, były nowoczesne i bezpieczne.

   Mamy bardzo dobre wiadomości dla przedszkolaków, dla ich rodziców, dziadków, ale również mieszkańców Kamieńska. Dosłownie godzinę temu, podpisałem umowę na wykonawstwo nowego placu zabaw przy przedszkolu. Ten, który jest w tej chwili, jest już troszkę przestarzały, zabawki są częściowo zniszczone, no i jest ich mało. Cały plac będzie przebudowany, zostaną wymienione zabawki, które są już w złym stanie, zostanie dołożona cała masa nowych zabawek. Zostanie również zagospodarowana górka, która się tam znajduje. Wszystko będzie piękne, lśniące ładne. Będą również zabawki edukacyjne, jak np. zabawka, dzięki której dzieci będą mogły poznawać dźwięki. Będą również zabawki w postaci specjalnych samochodów strażackich, policyjnych, terenowych. Oprócz zwykłych elementów, które są zazwyczaj na placach zabaw np. huśtawki, równoważnie, karuzele, to będzie jeszcze dużo zabawek edukacyjnych mówi Burmistrz Kamieńska, Bogdan Pawłowski.

Kiedy zacznie się budowa tego placu?

   Myślę, że niebawem, kiedy tylko warunki pogodowe pozwolą, natomiast według umowy, zadanie to będzie wykonane do końca maja dodaje Burmistrz Kamieńska, Bogdan Pawłowski.

Jaki jest koszt inwestycji?

   Koszt inwestycji jest dosyć duży, ponieważ staraliśmy się, aby jakościowo były to najlepsze, najpiękniejsze i przede wszystkim najbezpieczniejsze zabawki. Koszt wykonania całego placu, przebudowy, likwidacji tych starych zabawek, jest to w sumie ponad 300 000 zł mówi nam Burmistrz Kamieńska, Bogdan Pawłowski.

Pieniądze będą pochodzić w całości z budżetu gminy, czy również ze środków zewnętrznych?

   Fundusze pochodzą tylko i wyłącznie z budżetu gminy, natomiast jest to  dla nas bardzo ważny obiekt, który będzie służył popołudniami dla dzieciaków, które mieszkają na terenie Kamieńska, tudzież jak będą chciały przyjechać z innych miejscowości z terenu naszej gminy, to również zapraszamy. Będzie to plac, który myślę, że będzie przyciągał i dawał wiele radości dla dzieciaków dodaje Burmistrz Kamieńska, Bogdan Pawłowski.

Czy jeszcze jakieś place zabaw będą modernizowane?

   Oczywiście. Myślimy również o placu zabaw przy Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Gorzędowie. Jest tam co prawda plac zabaw, ale jest stary, a jego plan techniczny nie daje możliwości, aby z niego korzystać. Ten plac również będzie przebudowywany, praktycznie budowany od nowa, z przeznaczaniem na działalność edukacyjną, czyli w momencie, kiedy dzieci są w szkole, przychodzą z nauczycielami, żeby się tam pobawić, pouczyć, a popołudniami służy mieszkańcom Gorzędowa dla rekreacji dzieci – mówi Burmistrz Kamieńska.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe