Są wyniki ankiety. Radomszczanie są za, czy przeciw sprzedaży alkoholu od 22 do 6?

  • 08.02.2021, 17:00
  • Redakcja lokalna.news
05022021-ankieta-prohibicja-turowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trzeciego lutego zakończyła się ankieta, w której radomszczanie mogli wypowiedzieć się, czy są za zakazem sprzedaży alkoholu od 22 do 6. W ankiecie wzięło 1348 osób.

   Wiele miast w Polsce zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu sprzedaży alkoholu w porach nocnych. Radomsko również zaczęło się nad tym zastanawiać. Ogłoszono ankietę, w której mieszkańcy mogli się wypowiedzieć czy są za, czy przeciw. Ile osób wzięło udział w ankiecie?

   W ankiecie wzięło udział 1348 osób. Ankiety można było wypełniać w dwojaki sposób. Można było ją wypełnić elektronicznie na stronie internetowej radomsko.pl oraz w sposób tradycyjny, składając taką ankietę w biurze obsługi interesanta. W wersji elektronicznej złożonych było 1272 opinie, natomiast w wersji papierowej 76. Wyniki są takie, że za wprowadzeniem ograniczenia sprzedaży, opowiedziało się 287 osób, natomiast przeciwko takiemu wprowadzeniu 1049 osób. Decyzję ostateczną podejmą radni podczas sesji. Czekamy jeszcze na opinie organizacji pozarządowej, które również biorą udział w konsultacjach społecznych. Wartość sprzedaży brutto napojów alkoholowych, na podstawie oświadczeń z 2020 roku wyniosła 63 611 169,24 zł mówi Karolina Turowska, Wydział Informacji i Promocji UM Radomsko.

 

   Pamiętajmy, że ankieta nie jest w żaden sposób wiążąca. Jest jedynie odzwierciedleniem opinii radomszczan. Ostateczną decyzję co do sprzedaży alkoholu w godzinach od 22 do 6 podejmą radni.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe