Łódzki Kurator Oświaty z wizytą w bełchatowskich szkołach

  • 05.02.2021, 08:00
  • Redakcja lokalna.news
210203-powiat-kurator-oswiaty-konferencja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Łódzki Kurator Oświaty, Waldemar Flajszer odwiedził bełchatowskie szkoły. Na konferencji prasowej podkreślił, jak dobrze wyposażone, co jest ważne zwłaszcza w obecnych czasach pandemicznych.

   Szanowni Państwo, to dla nas ogromny zaszczyt, że Łódzki Kurator Oświaty, pan Waldemar Flajszer, umieścił nasz powiat, na trasie przejazdu po powiatach w województwie łódzkim, a tym samym po szkołach i placówkach oświatowych. Jest to dla nas ważne, ponieważ ten czas, kiedy możemy z panem kuratorem się spotkać, jest to czas na rozmowy na temat edukacji, na temat oświaty, ale jest to również doskonały czas na to, żeby się bliżej poznać, a także pochwalić, a mamy czym. Nasze szkoły i placówki oświatowe rozwijają się, pięknieją, są wyposażane w coraz to nowe sprzęty, pomoce dydaktyczne, aby uczniowie zdobywali jak najlepiej wiedzę i jak najlepsze kwalifikacje. Przed chwilą zaczęliśmy objazd naszych szkół. Odwiedziliśmy I LO Broniewskiego. Dlaczego zaczęliśmy od I l LO? Dlatego, że w ostatnich dniach, perspektywy opublikowały ranking liceów, zarówno w kraju, gdzie I LO Broniewskiego znalazło się na 108 miejscu, jak również w województwie łódzkim, gdzie nasze liceum znalazło się na 7 miejscu. Nie pierwszy raz I LO Broniewskiego zdobyło złotą tarczę. Tutaj serdeczne podziękowania dla dyrekcji szkoły, dla nauczycieli, bo to jest doskonały czas do tego, aby właśnie im za to podziękować, ale również dziękuję uczniom i ich rodzicom, za mobilizacje i chęć współpracy z dyrekcją i nauczycielami mówi Dorota Pędziwiatr, Starosta Bełchatowski

   Szanowni Państwo, to co widzę, to co zobaczyłem, świadczy o pracy samorządowców, samorządowców powiatu bełchatowskiego, poprzedniego starosty pana Wyczachowskiego, pani starosty Pędziwiatr, to żmudna praca rady powiatu. To są rzeczy bardzo istotne. Ja jadąc tutaj robiłem taką prasówkę, razem z moim rzecznikiem i obliczaliśmy rok 20. Te wszystkie projekty, które suma summarum, udało nam się w samochodzie obliczyć to 6 500 000 zł, tak mniej więcej zamykałaby się kwota, chociaż nie o wszystkich rzeczach jeszcze wiemy, na pewno wiele jest w planach, ale to są bardzo ważne rzeczy. Szkoły Bełchatowa, szkoły powiatu bełchatowskiego są doskonale wyposażone. Widziałem to poprzednio w mieście, gdzie pani prezydent dokonała naprawdę rzeczy dużych, wyposażenie pracowni na szkołę zdalną w tych ciężkich czasach pandemicznych, w zasadzie miasto i powiat Bełchatów doprowadziły do tego, że we wszystkich szkołach mamy prawie nowe pracownie komputerowe – mówi Waldemar Flajszer, Łódzki Kurator Oświaty.

   Niewątpliwie edukacja, to jest najważniejsze zadanie własne, które realizuje samorząd powiatowy. Rada Powiatu Bełchatowskiego docenia doniosłość tego zadania w sposób wymierny, przeznaczając środki na realizacje zadań edukacyjnych. Budżet powiatu wynosi 133 000 000 zł z czego 55 000 000 zł, to są nakłady na oświatę, zatem 42% wszystkich pieniędzy publicznych, które wydaje powiat bełchatowski, są przeznaczone na zadanie edukacyjne. Dodać należy, że wysokość subwencji oświatowej jaką otrzymujemy, to jest 44 000 000 zł, zatem 11 000 000 zł powiat dokłada ze środków własnych. Wydajemy te środki z przekonaniem, że powiatowa oświata, powiatowa edukacja jest dobrze kierowana przez panią starostę, Dorotę Pędziwiatr. Nakłady finansowe to tylko jeden aspekt, jedno źródło pomyślności edukacji w powiecie bełchatowskim. Trzeba podkreślić, że samorząd ma znakomitych partnerów w placówkach, które prowadzi. Są tam ludzie aktywni, którzy nie poprzestają na wydawaniu środków budżetowych, ale swoją zaradnością, przedsiębiorczością zdobywają środki zewnętrzne – mówi Sławomir Malinowski, Przewodniczący Rady Powiatu.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe