Kto może liczyć na 50% zwrotu za koncesję na alkohol?

  • 02.02.2021, 14:00
  • Redakcja lokalna.news
29012021-belchatow-zwrot-oplata-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Bełchatowscy właściciele lokali gastronomicznych mogą ubiegać się o 50% zwrot koncesji na alkohol. Radni przyjęli przygotowany przez prezydent Bełchatowa projekt uchwały, który to zwalnia z części opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

   Rząd niedawno zmniejszył niektóre z obostrzeń, jednak w dalszym ciągu lokale gastronomiczne zostają zamknięte. Miasto Bełchatów chce pomóc przedsiębiorcą w tym trudnym dla nich czasie. Pomocą dla nich ma być m.in. przyjęcie przez radnych uchwały, która zwalnia z części opłat za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. Co to oznacza?

   W praktyce oznacza to tyle, że ci przedsiębiorcy, którzy prowadzą lokale gastronomiczne, bo to właśnie ich dotyczy, w czasach pandemii nie mogą w pełnym zakresie prowadzić swojej działalności. Tutaj ustawodawca kilka dni temu dał tak naprawdę zielone światło do tego, aby uchwały rady gmin, mogły powodować taką sytuację, by pewną część koncesji płaconej jednorazowo, można było zwrócić. Decyzja, jaka została podjęta, dla tych przedsiębiorców, dla tych właścicieli lokali gastronomicznych, którzy do końca stycznia zapłacą całość, czyli nie będą rozbijać na raty, tylko zapłacą całość opłaty koncesyjnej, mogą wystąpić o zwrot 50% tego, co wnieśli. Dodam, że faktycznie ta uchwała została przygotowana przez Prezydent Miasta Bełchatowa, przy pełnej zgodzie i pełnym wsparciu radnych miejskich. Radnym również zależało na tym, aby wspomóc w ten sposób lokalnych właścicieli punktów gastronomicznych ­– mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Bełchatowie.

W razie dodatkowych pytań, gdzie przedsiębiorcy mogą szukać informacji?

   Należy się zgłosić do Urzędu Miasta W Bełchatowie. Tutaj wszelkie informacje zostaną udzielone dodaje Kryspina Rogowska, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Bełchatowie.

 

Czy zwolnienie z części opłat za koncesję na sprzedaż napojów alkoholowych nie spowoduje, że zmniejszą się fundusze na walkę z problemami alkoholowymi?

   Faktycznie tak jest, że te pieniądze, które z tego tytułu trafiają do Urzędu Miasta, mogą być wydatkowane, tylko i wyłącznie w tym celu, czyli na wszelkie programy przeciwdziałania alkoholizmowi i jego skutkom i tutaj niestety wraz z tym, że tych pieniędzy będzie mniej, to tych zasobów również będzie mniej, jednakże bardzo istotne jest to, żeby w tych trudnych czasach dla przedsiębiorców, dla właścicieli lokali gastronomicznych, chociaż w ten sposób ulżyć im w tych obciążeniach finansowych, które mają. Nie zapominajmy, że chociaż mogą działać w ten sposób, że mogą prowadzić sprzedaż na dowóz i tutaj też miasto Bełchatów prowadzi akcję, gdzie zachęca mieszkańców Bełchatowa do tego, aby korzystali z takich usług, aby chociaż w taki sposób ich wspomóc. Jednak mimo wszystko, sprzedaż ich jest mocno ograniczona. To są konkretne miejsca pracy, to jest często być, albo nie być, dla wielu rodzin, dla niektórych są to jedyne źródła dochodów i tutaj faktycznie zarówno pani Prezydent Mariola Czechowska, jak i radni miejscy rozumieją tę sytuacje, rozumieją ten problem i jest to próba pomocy tej grupie – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe