Dotacja dla klubów sportowych z Radomska

  • 19.01.2021, 12:00 (aktualizacja 19.01.2021, 18:40)
  • Redakcja lokalna.news
18012021-dotacje-klubysportowe-marcinkowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezydent Miasta Radomska przyznał klubom sportowym z Radomska dotacje, które pomogą im w realizacji sportowych założeń w 2021 roku. Łącza kwota przekazana klubom wynosi 579 900 zł.

   Sport jest bardzo ważny. Sport to zdrowie, jednak wiele klubów, aby skutecznie móc realizować swoje sportowe założenia potrzebuje funduszy. Dzięki temu może inwestować w sprzęt, wyjazdy na zawody itp. W Radomsku również jest dużo klubów sportowych, które osiągają dobre wyniki i z pewnością takie dotacje będą dla nich bardzo pomocne. Reprezentują one różne dyscypliny, osiągają różne wyniki, ale wszystkie one przyczyniają się do krzewienia sportu. Jaka kwota łącznie została przekazana klubą z Radomska?

   Łączna kwota to jest 579 900 zł. Tyle komisja konkursowa a w ślad za tym pan prezydent podjął decyzje o przyznaniu dotacji dla 15 klubów sportowych mówi Wioletta Marcinkowska, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich.

Które kluby dostały dotacje?

   Klubów tak jak wspomniałam mamy 15. Można powiedzieć, że to jest dużo klubów, ale to są te wszystkie kluby, które złożyły wniosek. Zgodnie z zasadami przyznawania dotacji, wnioski kluby składają do końca października roku, poprzedzającego rok wykorzystywania dotacji, czyli w tym wypadku do 31 października 2020 roku kluby składały takie wnioski. Potem została powołana komisja oceniająca wnioski klubów sportowych. Komisja dokonała oceny merytorycznej. Polegało to na tym, że każdy wniosek został oceniony wg kryteriów, które zostały wcześniej ocenione, również w zarządzeniu prezydenta i tym kryterium są przyznawane określone wartości punktowe. Suma wszystkich punktów świadczy o końcowej ocenie całego wniosku, który jest oceniany i na podstawie przyznanej liczby punktów, potem komisja rekomenduje przyznanie dotacji, a ostateczną decyzje podejmuje Pan Prezydent – mówi nam Wioletta Marcinkowska, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich.

Jakie kryteria trzeba było spełnić?

   Kryteriów jest dużo. Są to kryteria, które już wcześniej były wypracowane, tak naprawdę wspólnie z Miejską Radą Sportu i to było w 2018 roku. W kryteriach tych brana jest pod uwagę zarówno popularyzacja danej dyscypliny sportowej, osiąganie wysokich wyników, ilość uczestników, kalkulacja kosztorysu całego zadania, współpraca z miastem, te wszystkie pozycje, które są opisane zarówno w samym wniosku, jak i w kosztorysie, czy te elementy są ze sobą spójne, możliwe do zrealizowania w takim kształcie, w jakim jest przewidziane we wniosku. To jest cały szeroki aspekt. Tak naprawdę tych wszystkich elementów, które wpływają potem na samo przeprowadzanie zadnia w roku, w którym podlega wykorzystanie dotacji tłumaczy Wioletta Marcinkowska, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich.

Czy pieniądze wpłynęły już na konta klubów?

   Nie do końca jeszcze, dlatego że cykl przekazywania pieniędzy, zależy od tego, kiedy będzie podpisana umowa z klubem, natomiast na to, żeby była podpisana umowa pomiędzy miastem a klubem na przyznanie dotacji, jest wcześniej potrzebna ze strony klubu tzw. rekalkulacja kosztorysu. Dopiero na podstawie zaktualizowanego kosztorysu miasto przygotowuje umowę i w ciągu 30 dni od daty podpisania, mamy obowiązek przekazania dotacji. Część klubów już ma podpisane umowy, a część nawet jeszcze nie złożyła rekalkulacji kosztorysu. To są podstawowe informacje. Ważną rzeczą, zresztą kluby nasze o tym wiedzą, bo to są kluby, które już od wielu lat ubiegają się o takie dotacje i takie dotacje utrzymują, jest to, że każda taka dotacja oczywiście podlega później rozliczeniu. Początek roku jest takim okresem trudnej pracy, dlatego że z jednej strony rozliczamy dotacje z poprzedniego roku, a z drugiej strony udzielamy dotacji na kolejny rok, więc dla klubu jest to ważne, ponieważ musi przygotować sprawozdanie z poprzedniego roku, a jednocześnie przygotowywać się do rekalkulacji na 2021 rok. Tak jak wspomniałam, nie wszystkie kluby jeszcze taką rekalkulacje złożyły dodaje Wioletta Marcinkowska, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe