Ferie zimowe w Radomsku

  • 07.01.2021, 08:39
  • Redakcja lokalna.news
05012020-ferie-online-mdk-dabrowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwają już ferie zimowe w całej Polsce. W tym roku inne niż zazwyczaj z powodu pandemii. Miejski Dom Kultury w Radomsku postanowił zorganizować ferie online dla dzieci i młodzieży.

Ferie zimowe zazwyczaj kojarzyły się z radością i zabawą. Dzieci i młodzież spotykały się razem, organizowane były różnego rodzaju kolonie, warsztaty itp. W tym roku z powodu pandemii jest to niemal niemożliwe.

Miejski Dom Kultury w Radomsku postanowił umilić dzieciom i młodzieży ten czas ferii. Nie mogąc zaprosić dzieci i młodzież w soje mury, zorganizował ferie online.

- Mieliśmy dwie wersje. Pierwsza jest taka, że organizujemy tak jak zawsze warsztaty stacjonarne, nie udało się. Dlatego postanowiliśmy przenieść się do sieci, tak jak większość naszych działań w ostatnim czasie, organizowane są w Internecie. Zaproponowaliśmy cykl zajęć online. Premiera zawsze od poniedziałku do piątku o godzinie 11:15. Weszliśmy we współprace także z innymi instytucjami kulturalnymi w naszym mieście, oczywiście również z miastem Radomskiem i wspólnie z biblioteką, z muzeum, proponujemy cykl zajęć. Z naszej strony są to np. warsztaty plastyczne, animacja poklatkowa, to na ekranie ma 2/3 minuty, ale to wymagało od nas naprawdę dużo pracy i przygotowania, aby filmiki w takiej formie, w jakiej formie Państwo oglądają już na ekranie, żeby one już tak wyglądały, to wymaga naprawdę sporo pracy. Zachęcam, bo nasi instruktorzy naprawdę się postarali. Jest też wycieczka wirtualna do muzeum. Każdego dnia, pracownicy muzeum pokazują jeden obiekt, który w muzeum można zobaczyć. Łączymy się również z Miejską Biblioteką Publiczną i tam zachęta do czytania, propozycje książkowe szczególnie dla dzieci. Propozycje nasze i biblioteki skierowane są bardziej dla dzieci, muzealne bardziej dla starszego widza. Zajęcia odbywają się codziennie 11:15 premiera, później filmiki, które są zamieszczane w czasie audycji premierowej, są dostępne np. na naszym Facebooku ­mówi Jolanta Dąbrowska, Kierownik Działu Edukacji Artystycznej i Organizacji Imprez MDK Radomsko.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe