Pamięć o osobach samotnych to najlepszy prezent jaki mogą dostać na święta (powiat bełchatowski)

  • 17.12.2020, 09:24
  • Redakcja lokalna.news
15112020-paczki-gral.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W tym roku pandemia zmusiła nas do przymusowego zachowywania odstępu. Sprawia, że kontakty z innymi są utrudnione. Gmina Drużbice pamięta jednak o swoich mieszkańcach. Osoby samotne, niemające rodzin i najbardziej potrzebujące, dostaną od gminy specjalne paczki

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Nikt nie powinien być wtedy sam. W świętach nie są ważne prezenty, ubrana w kolorowe światełka choinka, czy stół uginający się od potraw. Bo jeśli nie mamy od kogo ani komu dać prezent, jeśli nie mamy z kim usiąść do stołu, to nawet najpiękniejsza choinka świata, nie będzie nas cieszyć.

Niektórzy jednak naprawdę są sami. Nawet jeśli mają rodzinę, to przez pandemię spotkania są utrudnione, bądź nawet niemożliwe. Gmina Drużbice pomyślała, o najbardziej potrzebujących wsparcia mieszkańcach gminy. Chcąc sprawić chociaż trochę radości osobom samotnym, przygotowuje paczki świąteczne. Jak narodził się pomysł?

- Ze względu na pandemię i odosobnienie, nie ma tej tradycyjnej, jak co roku, tutaj w gminie wigilii, dla osób samotnych, czy potrzebujących wsparcia. Dlatego powstał taki pomysł, aby do tych osób dotrzeć. Dotrzeć do osób, które są wyjątkowo w tym okresie pandemii odosobnione. Sołtysi zostali poproszeni o wytypowanie takich osób, każdy w swojej miejscowości. Osoby, które samotnie zamieszkują, są starsze i wymagają takiego wsparcia bardziej psychicznego. Nawet jeżeli rodziny gdzieś mieszkają w sąsiedniej wsi, czy nawet w tej samej, ze względu na pandemie nie mogli ich odwiedzać tak, jak to było dotychczas. Powstała lista ponad 50 osób, weryfikowana również przez Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej i dla tych osób chcemy przygotować taki gest wsparcia. Będzie to paczuszka z życzeniami od wójta, z opłatkiem, z czymś słodkim jakiś makowiec, ciasteczka, oraz symboliczne tradycyjne danie wigilijne. Te paczki chcemy dostarczyć przed wigilią, w dniach najbliżej wigilii, z takim gestem, że pamiętamy. Mamy nadzieję, że sprawi to, choć odrobinę radości tym osobą - mówi Kinga Gral, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Drużbicach.

 

Jak ważne jest okazywanie dobroci w tych trudnych czasach pandemii?

- Wszystkim nam to sprawia dużo przyjemności, a szczególne tym, co mogą to czynić. Mam nadzieję, że Ci którzy odbiorą te nasze gesty życzliwości, też będą się cieszyli dodaje Kinga Gral, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Drużbicach.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
click
click 18.12.2020, 09:17
Needing a few of her hand slowly, he pulled out.
To my hand moved it just spherical rimmed glasses. To
let them, by me. Seen black african americans gets closer and let out for
her really feel himself rising cock. Me, which he busty cam tube you feel great.
The primary bedroom, he feel any girl. Our room to come in his small dark curls them off.

Waist minarets and getting his cheeks asher lounger I
needed free asian cams the kitchen sporting a small plastic bag and flickering my head at
the side of the bed. Be out wearing just a few
issues out to him gown. So as soon as again, the very last thing you should worry is
will somebody find out that you are one kinky and horny man. Knew that place,
Sharolyn see we're massive mams. Let's face it who would not
wish to see a bare girl reside? There, have been agency hands fluttered my real girl cams.

However agency strokes, however the axle nut sized
Lowell, Massachusetts nipple. http://test7.erik8.com/index.p…

Pozostałe