2021 rokiem Tadeusza Różewicza. Jak to wydarzenie uczci MDK w Radomsku? ( Radomsko)

  • 01.12.2020, 07:36
  • Redakcja lokalna.news
30112020-mdk-rozewicz-zygma.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sejm, chcąc uczcić wyjątkowy dorobek poetycki Tadeusza Różewicza, przyjął ustawę, na mocy której, rok 2021 będzie rokiem Tadeusza Różewicza. Radomsko uczci to wydarzenie wieloma wydarzeniami związanymi z twórczością poety.

Tadeusz Różewicz był jednym z najwybitniejszych polski poetów. Jego twórczością zachowało się, zachowa i jeszcze długo będzie zachwycać się ogromna liczna osób. Sejm postanowił oddać hołd temu wielkiemu poecie, nobliście, poprzez ustanowienie 2021 roku, rokiem Tadeusza Różewicza.

 Do końca życia mieszkał we Wrocławiu, ale urodził się w Radomsku i to Radomsko miał zawsze w sercu. Jest to tym większe wyróżnienie dla miasta. Miejski Dom Kultury w Radomsku już pracuje nad wydarzeniami, które odbędą się w związku z rokiem Różewicza, oraz setną rocznicą urodzin poety.

 

- Bardzo się cieszymy, ale powiem szczerze, spodziewaliśmy się, że rok 2021 będzie rokiem właśnie Tadeusza Różewicza. To setna rocznica urodzin mistrza Tadeusza Różewicza, nie mogło być inaczej. My przygotowujemy się i to bardzo intensywnie. Już złożyliśmy wniosek o kolejne Różewicz Open Festiwal właśnie w przyszłym roku, w szczególności poświęcony panu Tadeuszowi. Chcielibyśmy również, aby cały następny rok, był właśnie takim rokiem, gdzie i Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Tadeusza Różewicza i wiele innych wydarzeń teatralnych poświęconych było właśnie mistrzowi. Bardzo się cieszymy, naprawdę to dla nas wielka radość, bo wspaniała twórczość pana Tadeusza pomaga w życiu, tak jak poezja mówi Krzysztof Zygma, dyrektor MDK w Radomsku.

- Cały rok chcemy podporządkować twórczości braci Różewiczów, ale w szczególności panu Tadeuszowi, bo to przecież będzie jego rok. Mamy w planie, bo teraz wszystko mówimy ze znakiem zapytania i nie wiemy jak, ten przyszły rok będzie wyglądał, mamy w planach  konkurs recytatorski, który już w kwietniu w rocznice śmierci pana Tadeusza, czyli dokładnie 24 kwietnia, rozpocznie cały rok poświęcony twórczości mistrza Tadeusza Różewicza. Mam nadzieję, że wiele będzie się działo i uda nam się zrealizować wszystkie plany i godnie uczcimy setną rocznicę urodzin pana Tadeusza Różewicza. Jesteśmy już w kontakcie z Teatrem Polskim we Wrocławiu, bo to przecież Radomsko jest miejscem urodzin, Wrocław miejscem, w którym mistrz żył do końca swoich dni. Również jesteśmy w kontakcie z dyrekcją Teatru Polskiego, która przygotowuje wielkie wydarzenia, właśnie z okazji setnej rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza. Wiem, że mają być spektakle, jesteśmy w trakcie rozmowy, jeden a może nawet i dwa spektakle pojawiłby się u nas w Radomsku. Wiem, że Teatr Polski szykuje trzy premiery, wszystko oczywiście wg. Tadeusza Różewicza. Szykujemy Również wielki koncert, jednak tego nie mogę zdradzić, bo to jest niespodzianka. Będą to bardzo huczne uroczystości i myślę, że Radomsko - Wrocław będziemy ze sobą razem w tym pociągu twórczości mistrza Tadeusza Różewicza – dodaje Krzysztof Zygma, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe