Wszyscy Pomagamy Wiktorkowi Kruszyńskiemu! ( powiat bełchatowski)

  • 06.11.2020, 14:23
  • Redakcja lokalna.news
11062020_pomoc_wiktorkowe_serduszko.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pełen energii i radości jest osiemnastomiesięczny Wiktorek Kruszyński, który cierpi na rzadką chorobę jaką jest zespół Williamsa. Niestety koszt operacji przewyższa możliwości finansowe Państwa Kruszyńskich, którzy oprócz Wiktorka mają jeszcze 10 i 14 letnie córki. Jam mówi mama chłopca, koszt operacji jest ogromny, kwota 10 mln zł jest dla nas nieosiągalna. Niestety bez tych pieniędzy nasz syn umrze.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowało się bardzo dużo osób, przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania. Na aukcje przekazywane, są najróżniejsze rzeczy, tydzień na jachcie, nalewki, sprzęt rtv, agd, ręczne arcydzieła czy np. szynka z kością od lokalnej masarni mówi pan Piotr tata Wiktora.

Zespół Williamsa powstaje na skutek przypadkowej utraty genów ramienia długiego chromosomu 7 w trakcie podziału mejotycznego. Wśród nich można wyróżnić gen kodujący elastynę, czyli substancję tworzącą włókna tkanek, np. płuc, skóry, naczyń krwionośnych i strun głosowych. Niedobór elastyny, z którym zmagają się pacjenci, może powodować nadzastawkowe zwężenie tętnicy głównej, zachrypniętą mowę, przedwczesne starzenie się skóry i występowanie zmarszczek a także przepuklinę. Innym brakującym genem jest RFC2, odpowiadający za niedobór wzrostu i problemy rozwojowe. Ubytek pozostałych genów wpływa negatywnie na rozwój i funkcjonowanie mózgu.

Jeżeli chcesz wydać swoje zaskórniaki na jakieś głupoty to lepiej kliknij w poniższy link i wesprzyj Wiktorka.

https://www.siepomaga.pl/wiktorkowe-serduszko

 

 

 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe