Nowy skwer rekreacyjno-wypoczynkowy w Dobryszycach (powiat radomszczański)

  • 28.10.2020, 08:23
  • Redakcja lokalna.news
22102020_dobryszyce_park_czapla.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prace przy budowie skweru rekreacyjno-wypoczynkowego w Dobryszycach dobiegły końca. Koszt inwestycji wyniósł około 200 000 zł, z czego około 130 000 zł to dofinansowanie.

W każdej gminie powinno być miejsce, gdzie będzie można usiąść, odpocząć. Miejsce, gdzie w przyszłości będzie można się wspólnie spotkać i porozmawiać. W Gminie Dobryszyce takie miejsce powstało. Dobiegły właśnie końca prace, przy budowie skweru rekreacyjno-wypoczynkowego.

- Właściwie, jeśli chodzi o skwer, mamy wykonane już wszystko. Te prace, które widzimy obecnie, to są prace polegające na wymianie kawałka chodnika, jakiegoś starego ogrodzenia. Skwer mamy już ukończony i mam nadzieję, że na wiosnę będzie wyglądał jeszcze piękniej, ponieważ wtedy będzie posiana trawa, i efekt będzie widać jeszcze lepiej. Mamy tutaj dwa stoliki do szachów, mamy nowe ławki, kosze na śmieci, ławeczkę internetową, która jest zasilana głównie energią słoneczną. Można usiąść, nawiązać połączenie, można naładować telefon indukcyjnie, lub za pomocą USB. Mamy również nowe oświetlenie, oczywiście monitoring, posadzone są również krzewy, zrobione ogrodzenie. Naprzeciwko mamy siłownię zewnętrzną. Mam nadzieje, że to wszystko będzie atrakcyjnym miejscem, w którym możemy chwilkę odpocząć mówi Janusz Czapla, sekretarz Gminy Dobryszyce.

Koszt realizacji tej inwestycji wyniósł ok. 200 000 zł. Około 130 000 zł stanowi dofinansowanie, jakie otrzymała gmina.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe