Czy znikną reklamy z bełchatowskich ulic? ( Bełchatów)

  • 20.10.2020, 10:04
  • Redakcja lokalna.news
10192020_miasto_reklamy_uchwala.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od 26 października bełchatowianie będą mogli zgłaszać uwagi do projektu tzw. uchwały reklamowej. Przygotowany przez magistrat dokument określa zasady i warunki umieszczania m.in. tablic, billboardów, elementów małej architektury czy ogrodzeń na terenie miasta. Wnioski będą przyjmowane do 7 grudnia.

Bełchatowski magistrat planuje przeprowadzić konsultacje społeczne w których mieliby się wypowiedzieć mieszkańcy oraz przedsiębiorcy z naszego miasta.

Nie chcemy aby reklamy całkowicie zniknęły z przestrzeni miejskiej. Chcemy aby były one wkomponowane w krajobraz Bełchatowa. Chcemy również wyeliminować te reklamy które stwarzają zagrożenie na drogach – mówi Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Bełchatów.

W przygotowanym projekcie uchwały Bełchatów podzielony jest na pięć stref, w każdej obowiązywać mają osobne regulacje. Konkretnie wskazują one m.in. to ile reklam może być zamieszczonych na danym terenie, a także jakiej wielkości czy z jakiego materiału mają być wykonane. Co ważne zmiany nie będą obowiązywać od razu. Miasto proponuje bowiem czas przejściowy. Mowa tu o dwóch latach liczonych od dnia wejścia w życie tej regulacji. Wszystko po to, aby przedsiębiorcy na spokojnie mogli dostosować się do nowych wytycznych. Inaczej natomiast będzie w przypadku nowych reklam. Te od razu będą musiały być zgodne z nowym prawem miejscowym.


Zanim dokumentem zajmą się miejscy radni, swoje uwagi będą mogli zgłaszać mieszkańcy. Od 26 października do 23 listopada projekt uchwały dostępny będzie na stronie internetowej bip.belchatow.pl, a także w siedzibie Biura Planowania Przestrzennego (budynek B magistratu, ul. Kościuszki 1, w godz. 8:00-15:00). Uwagi trzeba zgłosić do magistratu na piśmie w terminie od 26 października do 7 grudnia. Pismo można przekazać do urzędu na kilka sposobów: dostarczyć do Punktu Obsługi Klienta magistratu, wrzucić do skrzynki korespondencyjnej umieszczonej na budynku urzędu lub przesłać drogą pocztową (Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów). Można je również przesłać drogą elektroniczną na e-mail [email protected] bądź za pośrednictwem platformy ePUAP na jeden z adresów: /umbelchatow/UM, /umbelchatow/SkrytkaESP. Trzeba pamiętać, że składając pismo trzeba w nim podać imię i nazwisko wraz z adresem zamieszkania lub nazwę jednostki organizacyjnej z danymi siedziby.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe