Śmiertelne potrącenie pieszego ( powiat bełchatowski)

  • 16.10.2020, 13:20
  • Redakcja lokalna.news
Śmiertelne potrącenie pieszego ( powiat bełchatowski)
Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Kuźnica, gmina Zelów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym potrącił, idącego środkiem jezdni, pieszego. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

15 października 2020 roku około godziny 20.15 dyżurny bełchatowskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kuźnica w gminie Zelów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 52-letni kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą jadąc od strony Łasku w kierunku miejscowości Wadlew, potrącił idącego środkiem jezdni pieszego. Kierowca podjął próbę hamowania, jednak nie uniknął zderzenia. Mężczyzna niezwłocznie wyszedł z pojazdu i zaczął udzielać pomocy poszkodowanemu, dzwoniąc jednocześnie na numer alarmowy. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 64-latek zmarł. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy, natomiast pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów, obowiązkowo w terenie niezabudowanym. Pomimo, że ustawodawca nie nakłada obowiązku noszenia odblasków w terenie zabudowanym, to zachęcamy by, szczególnie po zmroku, używać ich również w mieście, gdyż w dużym stopniu poprawiają one widoczność.

Ponadto w okresie jesienno-zimowym apelujemy również o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Szybko zapadający zmrok, zmieniające się warunki pogodowe, często śliska nawierzchni i mgła, powodują, że kierowcy jeszcze bardziej powinni zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Za kierownicę wsiadajmy wypoczęci, gdyż zmęczenie powoduje spadek koncentracji, a chwila nieuwagi może okazać się tragiczna w skutkach.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe