Różewicz Open Festiwal online już za nami! (Radomsko)

  • 15.10.2020, 15:53
  • Redakcja lokalna.news
14102020_podsumowanie_rozewicz_zygma.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Różewicz Open Festiwal online – jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Radomsku już z nami. Przez trzy dni, za pomocą strony internetowej, wszyscy chętni mogli obcować z twórczością pochodzących z Radomska braci Różewiczów.

Różewicz Open Festiwal w tym roku był wyjątkowy. Ze względu na panującą w kraju pandemię, odbył się online. Przez trzy dni każdy, kto miał ochotę, mógł dołączyć to wyjątkowego spotkania z twórczością braci Różewiczów.

­- To był niezwykły, zupełnie inny festiwal niż dotychczasowe ze względu na sytuację, jaką mamy. Różewicz Open Festiwal online, dodajemy to, nie chcę powiedzieć magiczne słowo. To jest życie, które obecnie wokół nas się toczy. Mieliśmy do wyboru albo zrezygnować w tym roku festiwalu, albo właśnie realizować go w formie online. Wybraliśmy drugi wariant i myślę, że to był bardzo dobry wybór. To były trzy dni z twórczością braci Różewiczów, trzy wieczory, bo premiery odbywały się o godz. 18. W pierwszym dniu odbył się panel dyskusyjny, w drugim dniu widowisko słowno- muzyczne, a w trzecim dniu spacer ulicami naszego miasta, spacer śladami braci Różewiczów. Po tym festiwalu zostały trzy, prawie godzinne nagrania, które to nagrania są również wspaniałą lekcją historii naszego miasta i lekcją z twórczości braci Różewiczów, bo Janusz, mistrz Tadeusz i Stanisław byli obecni podczas wszystkich trzech dni ­mówi Krzysztof Zygma, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Podczas festiwalu pojawiły się liczne niespodzianki. Jedną z nich było niepublikowane naganie Stanisława Różewicza, podczas ostatniej wizyty w Radomsku w kwietniu 2008 r. Kolejną niespodzianką było połączenie się z Julią Różewicz, wnuczką Tadeusza Różewicza. Gorące pozdrowienia przesłała również żona Tadeusza Różewicza, Wiesława Różewicz.

Miejski Dom Kultury w Radomsku z pewnością może mówić o ogromnym sukcesie, jakim było zorganizowanie tak ważnego dla miasta festiwalu, w tak trudnym czasie. Jednak na tym nie poprzestaje i już zaczyna planować przyszłoroczny festiwal:

- Myślę, że chyba wypełniliśmy swoje zadanie, pomimo tak trudnej sytuacji, ale to już było. Teraz myślimy o tym, co będzie w przyszłym roku, a przyszły rok również będzie rokiem wyjątkowym, ponieważ to będzie setna rocznica urodzin mistrza Tadeusza Różewicza. Już pracujemy nad tym festiwalem. Mam nadzieję, jestem przekonany, w ogóle nie dopuszczam innej myśl, że przyszłoroczny festiwal będzie już w tradycyjnej formie i będziemy mogli zaprosić widzów do nas, do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, że ten świat online i szaleństwo, które nas otacza, odejdzie w zapomnienie ­– dodaje Dyrektor MDK w Radomsku.

Każdy, kto nie mógł obejrzeć festiwalu, może w każdej chwili obejrzeć go pod tymi linkami:

Panel dyskusyjny 3xRóżewicz:

https://www.youtube.com/watch?v=JgVfaY3EFO0

Różewicz Open Festiwal Online - widowisko słowno-muzyczne 3xRóżewicz:

https://www.youtube.com/watch?v=fUj92NdskGw

Spacer Śladami Braci Różewiczów:

https://www.youtube.com/watch?v=5lO8DkDm2DA


 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe