Mistrzostwa Polski U16 w Lekkiej Atletyce w Słupsku. Dobre występy młodzików z Czempiona Bełchatów

  • 06.10.2020, 07:44
  • Redakcja lokalna.news
Mistrzostwa Polski U16 w Lekkiej Atletyce w Słupsku. Dobre występy młodzików z Czempiona Bełchatów
W ostatni weekend września na Stadionie 650-lecia w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Polski U16 w Lekkiej Atletyce. W Małym Memoriale J. Kusocińskiego dobrze zaprezentowali się Julia Grochulska i Mateusz Markowiak.

Na Mistrzostwach Polski U16 w Lekkiej Atletyce dobrze zaprezentowali się podopieczni bełchatowskiego „Czempiona” Julia Grochulska i Mateusz Markowiak poprawili swoje miejsca rankingowe na listach krajowych.

Mateusz Markowiak na dystansie 2000 m. ustanowił rekord Bełchatowa. Złamał dotychczasową barierę 6 minut. Rekord, który ustanowił wynosi 5:59:42, dzięki czemu zajął szóste miejsce.

Julia Gruchulska zajęła natomiast 5 miejsce w skoku wzwyż skacząc, na wysokość 159 cm. Trenerzy zgodnie przyznają, że zawody nienależący do łatwych. Zawodniczki prezentowały bardzo wysoki poziom. Dodatkowo kapryśna pogoda utrudniała zawodniczką oddawanie wysokich skoków.

Ponadto Zuzanna Mielczarek, która przygotowywała się do wielobojowych Mistrzostw Polski, wystartowała na dystansie 80ppł -12,69 - zajmując 20 miejsce.

Wielką wolą walki wykazała się Martyna Mielczarek, która pomimo problemów zdrowotnych zdecydował się stanąć na starcie. Zajęła kolejno 200ppł -31,45 29 miejsce 80ppł 13,0 - 27 miejsce.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe