II Festiwal Kolarsko-Biegowy ESBANK GO w Radomsku - (Radomsko)

  • 28.09.2020, 15:29
  • Redakcja lokalna.news
27092020_maraton_esbank_mielczarek_pierzchalski_chrostowski_pietras.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
27 września odbyła się druga edycja Festiwalu Kolarsko-Biegowego ESBANK GO. Duathlon na Wymysłówku.

Festiwal Kolarsko-Biegowy ESBANK GO, to już druga edycja tego festiwalu. W tym roku 27 września odbył się on przy zbiorniku wodnym na Wymysłówku.

Festiwal podzielony był na wiele kategorii w tym na biegi charytatywne. Rozpoczął się od „Biegu dębowego dla Oli”. Był to bieg rekreacyjny na dystansie 3 km poświęcony Aleksandrze Droś:

- „Bieg dębowy dla Oli” jest dla wszystkich uczestników całego wydarzenia. Zbieramy pieniądze dla naszej byłej liderki jednej z drużyn Dębowego Szczepu i harcerki Oli, która obecnie zmaga się z ciężką chorobą i potrzebuje środków na rehabilitacje. W biegu wystartowało prawie 50 osób, zarówno nasze zuchy, jak i rodzice, ale i osoby biegające na co dzień. Uczestnicy otrzymali medale oraz symboliczną słodką babeczkę. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wesprzeć Olę i miejmy nadzieję, że uda się zgromadzić troszeczkę środków, które wesprą ją w codziennym funkcjonowaniu ­– mówi Sylwia Mielczarek, Instruktor VII Dębowego Szczepu z ZHP Hufiec Radomsko.

 

Następną kategorią był bieg „Szczęśliwa Siódemka”. Był to trzeci Radomszczański Bieg Charytatywny, na dystansie 7 km, oraz Nordic Walking również na dystansie 7 km. Pieniądze w tym biegu zbierane były dla Janusza Plewińskiego, podopiecznego Fundacji Promień Radości

Zwycięzcami w tej kategorii zostali: najszybszy wśród mężczyzn Konrad Chrustowski oraz najszybsza wśród kobiet Kinga Pietras.

- Najlepiej biega się na swoim terenie, gdzie można spotkać wielu znajomych, kolegów. Można porozmawiać przed biegiem i po nim. Świetna impreza, która zrzesza wszystkie kluby biegowe z okolicy. Bardzo dobra inicjatywa ­– mówi nam zwycięzca „Szczęśliwej siódemki” Konrad Chrustowski.

- Bardzo się cieszę, że udało się wygrać bieg tym bardziej, że to był bieg przełajowy, a raczej bardziej sprawdzam się w biegach ulicznych. Jeśli tylko mogę, biorę udział we wszystkich biegach w naszym mieście. Bardzo cieszę się, że nasze miasto jest dosyć aktywne - mówi Kinga Pietras, zwyciężczyni „Szczęśliwej siódemki”.

Następnie odbył się Duathlonik – kategoria dla najmłodszych uczestników festiwalu, w którym zawodnicy najpierw biegli, potem jechali na rowerze, a kocowy etap to znów bieg.

Finałem festiwalu był 2. Radomszczański Duathlon, czyli 5 km biegu, następnie 10 km roweru, na koniec 2,5 km biegu.

- W „Biegu dla Oli” zbieramy pieniądze dla Oli, natomiast w „Szczęśliwej siódemce” zbieramy pieniądze dla Janusza, podopiecznego Fundacji Promień Radości. Całe wpisowe jest dla nich. W zeszłym roku festiwal odniósł sukces, było to troszkę w innym miejscu, teraz chcemy promować zbiornik na Wymysłówku i wydaje mi się, że nam się to uda – mówi Sebastian Pierzchalski, Prezes KBKS Radomsko.

Za organizację wydarzenia odpowiedzialna byli: Fundacja Promień Radości, Miasto Radomsko, Nadleśnictwo Radomsko i Powiat Radomszczański.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe