Inwestycje w Gminie Kodrąb zgodnie z planem (powiat radomszczański)

  • 24.09.2020, 08:53
  • Redakcja lokalna.news
22092020_kodrab_inwestycje_krawczyk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W miejscowości Dmenin w Gminie Kodrąb trwają prace przy budowie drugiego etapu kanalizacji. Ponadto została przeprowadzona termomodernizacja Gminnego Centrum Informacji, również w miejscowości Dmenin.

Gmina Kodrąb sukcesywnie realizuje wszystkie inwestycje, jakie zaplanowała na 2020 rok.

Aktualnie trwają prace nad budowa drugiego etapu budowy kanalizacji w miejscowości Dmenin. Zakończenie prac przewidziane jest na sierpień   2021 roku.  Budowa kanalizacji w Dmeninie rozpoczęła się w 2018 r., wraz z budową oczyszczalni ścieków.  Długość drugiego odcinka kanalizacji to ok 2 300 m, a wartość całego zadania wyniesie ok 1 400 000,00 zł.

Gmina dostała na ten cel, dofinansowanie w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 750 000,00 zł.

Lecz to nie jedyna inwestycja, która jest obecnie realizowana w gminie.

Nowy blask odzyskało, Gminne Centrum Informacji w Dmeninie, budynek został poddany termomodernizacji. Zadanie również było przygotowywane dużo wcześniej, ponieważ już 2017 r. była opracowana dokumentacja. W tym roku zgodnie z planem została wykonana termomodernizacja oraz remont dachu. Łącznie te zadania wyniosły ponad 700 000,00 zł.

Do wykonania tego projektu gmina również pozyskała dofinansowanie w ramach RPO województwa Łódzkiego w wysokości 250 000 zł.

To jednak nie koniec inwestycji, jakie przeprowadza Gmina Kodrąb:

- Również w Dmeninie realizowana jest budowa ujęcia wodnego, ponieważ tam mamy problem z ciśnieniem wody w sieci wodociągowej. Oprócz tego w tym roku zrealizowaliśmy budowę wodociągu gminnego w miejscowości Zakrzew. Dokończyliśmy również część strażacką. Mamy budynek Gminnego Ośrodka Kultury i obok część strażacką dla OSP. Gminny Ośrodek Kultury został oddany do użytku w ubiegłym roku, natomiast w tym roku część dotycząca straży. Mamy również zaplanowaną inwestycję jaką jest przebudowa drogi gminnej relacji Klizin – Chaba Klizinska. Jesteśmy już po przetargu i wartość tego zadania wyniesie ponad 500 000 zł, przy czym tutaj mamy dofinansowanie w ramach funduszu dróg samorządowych ponad 400 000 zł. Na terenie naszej Gminy realizowany jest również fundusz sołecki. Mamy 19 sołectw i tak naprawdę 19 małych inwestycji w każdym sołectwie. Są to remonty dróg polnych, wyposażenie świetlic itp. W tym roku jest to kwota ponad 300 000 zł, która została przekazana z budżetu na fundusz sołecki.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Rodak
Rodak 24.09.2020, 19:11
A co z Rzejowicami Pani Wójt? Pewnie zapomniala Pani o tej miejscowosci.....
Droga prowadzaca do Przeręba przypomina raczej trasę przełajową. Mozna tam zostawic zawieszenie pojazdu lub urwać koło. Za to ta sama droga od granicy gminy Maslowice to radośc podrożowania. Tam Wójt się stara. Wstyd Pani Wójt!

Pozostałe