„Bliżej niż myślisz” film ucznia I LO w Radomsku, promujący inwestycje Radomska (Radomsko)

  • 18.09.2020, 17:20
  • Redakcja lokalna.news
17092020_konkurs_gloc.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Aleksander Gloc, uczeń I LO w Radomsku a także członek Klubu Myśli Prospołecznej, stworzył w ramach ogólnopolskiego konkursu „Bliżej niż myślisz” film, o niektórych inwestycjach w powiecie radomszczańskim, zrealizowanych przy pomocy Funduszy Europejskich.

Konkurs „Bliżej niż myślisz”, organizowany jest przez Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej. Jego celem jest promocja projektów, które zostały zrealizowane z Funduszy Europejskich.

Aleksander Gloc w sowim filmie konkursowym pt. „Małe Radomsko w wielkiej Europie”, opowiada zarówno o swoim rodzinnym Radomsku, jak i o całym powiecie. Wskazuje projekty, które zostały zrealizowane z Funduszy Europejskiej. W śród nich są:

  • Nowoczesne autobusy, w tym 4 hybrydowe

  • Zachodnia obwodnica Radomska

  • Dotacja na poprawienie jakości usług przewozowych na odcinku Częstochowa-Koluszki

  • Rewitalizacja terenów przydworcowych w Radomsku

  • Termomodernizacja I LO w Liceum

Zrealizowanych projektów jest znacznie więcej. Zapytany jednak o to, które projekty są najważniejsze dla niego, odpowiada:

Dla mnie najważniejszy jest budujący się jeszcze basen a także obwodnica, która pozwala rozładować ruch w centrum miasta. Zdecydowałem się wziąć udział w konkursie ze względu na moje zainteresowania jakimi są polityka i gospodarka, społeczeństwo jak i to, że bardzo lubię kręcić filmy i sprawia mi to dużą frajdę. ­­ - mówi Aleksander Gloc, uczeń I LO w Radomsku.

Zapytany również o to, czy wiąże swoja przyszłość z tematami związanymi z polityką i sprawami społecznymi odpowiada, że raczej tak. Na początek ma zamiar kandydować do młodzieżowej rady miasta.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe