DPS w Radomsku i Radziechowicach otrzymają wsparcie w ramach programu „Łódzkie Pomaga” - (powiat radomszczański)

  • 14.09.2020, 06:05
  • Redakcja lokalna.news
DPS w Radomsku i Radziechowicach otrzymają wsparcie w ramach programu „Łódzkie Pomaga” - (powiat radomszczański)
Niemal 600 000 zł otrzymają Domy Pomocy Społecznej w Radomsku i Radziechowicach. Pieniądze zostały przekazane w ramach grantu „Łódzkie Pomaga”, realizowanego przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Celem programu „Łódzkie Pomaga” jest wspieranie m.in. domów pomocy społecznej w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego. Aby zabezpieczyć zarówno personel, jak i pensjonariuszy tych placówek, województwo łódzkie wspiera te placówki finansowo.

Pieniądze przekazywane na pomoc tym placówkom pochodzą w dużej mierze z Unii Europejskiej, ale i z budżetu województwa Łódzkiego. Na Powiat Radomszczański przekazano prawie 600 000 zł. Pieniądze te otrzymał DPS w Radomsku i DPS w Radziechowicach. Domy te, w czasie ogłoszenia naboru wniosków, przygotowały odpowiednie wnioski, spełniające wszystkie konieczne kryteria, aby otrzymać te pieniądze.

Pieniądze te zostaną przeznaczone na trzy zakresy działania. Po pierwsze, część środków zostanie przekazana na wynagrodzenia dla personelu, którego praca musi być w tym okresie zintensyfikowana. Drugie działanie to przygotowanie specjalnie wyposażonych pomieszczeń dla nowo przyjętych pensjonariuszy do DPS-ów, jak również tych, którzy wracają z leczenia szpitalnego. Trzeci zakres działań to jest zaadaptowanie pomieszczeń dla pracowników bezpośrednio związanych z obsługą i zabezpieczeniem funkcjonowania DPS-ów. Chodzi o pomieszczenia służące do zamieszkania w okresie ich zakoszarowania. Jesteśmy na Etapie realizowania tych wniosków mówi Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Fabian Zagórowicz.

Przedstawiciele Rady Powiatu podpisali również aneks do umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na mocy tej umowy powiat zyska 79 200 zł. Za te pieniądze zostanie zakupiony samochód do transportu osób niepełnosprawnych dla Gminy i Miasta Przedbórz. Samochodem będą przewożone osoby z terenu gminy na zabiegi rehabilitacyjne. Do końca roku powinna się zakończyć realizacja wszystkich projektów.

Więcej w materiale filmowym 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe