Będzie remont mostu w Krzętowie ! (powiat radomszczański)

  • 12.09.2020, 10:12
  • Redakcja lokalna.news
Będzie remont mostu w Krzętowie ! (powiat radomszczański)
Podczas posiedzenia komisji budżetowej, Rady Powiatu Radomszczańskiego, podjęto decyzję o zmianach w planie dochodów i wydatków. W wyniku tych zmian, wygospodarowano kwotę w wysokości 500 000 zł na remont mostu w Krzętowie w Gminie Wielgomłyny.

Jednym z punktów posiedzenia komisji budżetowej Rady Powiatu Radomszczańskiego były zmiany w budżecie dla wydziału zarządzania drogami. Istotną zmianą, która miała miejsce podczas posiedzenia, było zwiększenie środków w paragrafie usługi remontowe, pod kątem remontu mostu w miejscowości Krzętów. W wyniku tych zmian, udało się pozyskać 500 000 zł.

Inwestycja jest bardzo ważna dla dwóch gmin. Obecnie most jest w bardzo złym stanie i wymaga natychmiastowego remontu. ­Przeznaczenie pieniędzy przez powiat radomszczański to świetna wiadomość dla mieszkańców Gminy Wielgomłyny, jak również dla mieszkańców Gminy Kluczewsko, która znajduje się po drugiej stornie mostu. Jest on bardzo ważnym strategicznie obiektem na mapie mówi sekretarz Gminy Wielgomłyny Mieczysław Zyskowski.

Warto przypomnieć, że most łączy dwie gminy,  powiaty radomszczański i włoszczowski oraz województwa ­- łódzkie i świętokrzyskie.

Wystąpiliśmy z wnioskiem do Prezesa Rady Ministrów o pozyskanie subwencji. Wojewoda ten projekt pozytywnie zaopiniował i przekazał go dalej. Lada dzień powinna zostać podjęta decyzja o dofinansowaniu projektu w 80% , powiedział - Aleksander Broszkowski, Naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami, Starostwa Powiatowego Radomsko. 

Historia mostu sięga 1998 r., kiedy to wybudowano go jako most objazdowy. Wiele elementów drewnianych funkcjonuje do dzisiaj. Most przeszedł remont w 2012 r. Wtedy to wymieniono podpory konstrukcji z drewnianej na metalową. Największą bolączką mostu jest zły stan poprzecznic, powierzchni jezdnej, chodników i poręczy, ponieważ te są wykonane nadal z drewna, które niszczeje między innymi na skutek złych warunków atmosferycznych.

Kolejnym powodem niszczenia mostu były przejazdy wielotonowych tirów i samochodów dostawczych, mimo iż obowiązuje ograniczenie do 7,5 tony. Problem ten zgłaszali do gminy sami mieszkańcy, skarżąc się na nieodpowiedzialnych kierowców.

Więcej w materiale filmowym

loadingŁaduję odtwarzacz...

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe